Jabłonna: Ponad 200 biegaczy wzięło udział w III Biegu po Złote Jabłko

05:38, 24.05.2016 Aktualizacja: 06:57, 24.05.2016

W niedzielę (22.05) w niezwykle malowniczych Lasach Chotomowskich, na terenie gminy Jabłonna odbył się trzeci już Bieg po Złote Jabłko. W imprezie, nad którą swój patronat medialny sprawował między innymi Portal Legio24.pl udział wzięło w sumie ponad 200 osób. Uczestnicy zmierzyli się z podstawowym dystansem o długości 10 km oraz biegami dodatkowymi - rodzinnym (1 km) oraz nordic walking.

Najszybciej 10 - kilometrową trasę biegu pokonał Adam Pożarowszczyk z Legionowa, który dobiegł do mety w czasie 40:48. Drugi na mecie Łukasz Jeruć z Biegam na Tarchominie, przegrał walkę o pierwsze miejsce jedynie o 6 sekund. Na najniższym stopniu podium stanął Marcin Karpiński z Allianz Running Team. Wśród kobiet bezkonkurencyjną okazała się Dominika Dąbrowska, która w ogólnej klasyfikacji zajęła 10. miejsce. Czas biegaczki grupy naciaganie.pl to 44:39. Druga linię mety minęła Dagmara Mańka-Mizor z AKS Polonia Warszawa uzyskując czas 49:18. Trzecie miejsce na podium zajęła Magdalena Rawicka z Grupy Biegowej Urzędu Miasta. Zawodniczka z Warszawy przebiegła 10 km w 49:55.

Dodatkową konkurencją Biegu po Złote Jabłko był marsz nordic walking. Wśród mężczyzn najszybszy okazał się Andrzej Waloryszak z Radzymina - 1:17:09. Drugi był Jakub Krawczuk z Błonia - 1:22:51, a trzeci Andrzej Krawczuk (Błonie) - 1:26:46. Wśród kobiet na pierwszym stopniu podium stanęła Agnieszka Krawczuk z Błonia, która potrzebowała na przebycie trasy 1:29:58. Drugie miejsce wśród kobiet zajęła Monika Rogala  Chotomowa - 1:30:42, a trzecią lokatę zajęła Sylwia Filipiak również z Chotomowa - 1:30:43.

Wyniki biegu można znaleźć TUTAJ

Organizatorami wydarzenia była Gmina Jabłonna, Fundacja Ścieżka Zdrowia i Grupa Biegowa CHMO. Partnerami i sponsorami biegu były: Gaz System, Selgros, Zdrofit, Sport Nutrition, Edu Chef, RABKOLAND, Szkoła Sapere Aude w Rajszewie oraz Niepubliczne Przedszkole muzyczno - językowe "Przy Lesie". Patronat medialny nad imprezą sprawował między innymi Portal Legio24.pl.