Reklama

KomunikacjaLegionowskiWiadomości

Jabłonna: Ponad 2 mln złotych na przebudowę ul. Dereniowej

Reklama

Samorząd województwa mazowieckiego rozdysponował kolejną transzę pieniędzy przeznaczoną na remonty lokalnych dróg. W sumie do mazowieckich gmin trafi ponad 38 mln złotych. Ponad 2 mln otrzymała Jabłonna na przebudowę ul. Dereniowej. Pieniądze pochodzą z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Reklama

– Inwestycje drogowe należą do bardzo kosztownych, dlatego samorządy chętnie aplikują o dodatkowe środki na ten cel. Nie inaczej było w przypadku tego naboru. Świadczy o tym ogromne zainteresowanie beneficjentów. Do urzędu marszałkowskiego wpłynęło 167 wniosków opiewających na kwotę ponad 165 mln zł. To czterokrotność kwoty, jaką mogliśmy przeznaczyć w ramach tego programu – podkreśla marszałek Adam Struzik.

W ramach konkursu „Budowa lub modernizacja dróg lokalnych” powiaty, gminy lub ich związki mogły ubiegać się o dofinansowanie w wysokości do 63,63 proc. kosztów kwalifikowalnych, maksymalnie do 3 mln zł. Środki pochodzą z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020.

– To kolejne środki unijne w ramach PROW, które trafiają do mazowieckich beneficjentów. Cieszę się, ponieważ są to inwestycje ważne i oczekiwane przez mieszkańców. Jestem przekonana, że lepsza jakość dróg przełoży się na bezpieczeństwo naszych mieszkańców – dodaje Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu województwa mazowieckiego.

Jednym z 40 beneficjentów programu została Gmina Jabłonna, która otrzyma 2 128 039 zł na budowę ul. Dereniowej wraz z towarzyszącą infrastrukturą w tym: kanalizacją deszczową czy oświetleniem.

/red./

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close