Jabłonna: Połączenie ulicy Szarych Szeregów z DK61 coraz bliżej. Jest już wniosek o pozwolenie na budowę

Ślepy zjazd z DK61. Niebawem pojawi się tu ulica, Fot. Legio24.pl

Gmina Jabłonna złożyła już w Starostwie Powiatowym w Legionowie wniosek o pozwolenie na budowę łącznika pomiędzy ulicą Szarych Szeregów, a Drogą Krajową nr 61 – w pobliżu marketu Lidl. Jak tylko pozwolenie zostanie wydane, władze Jabłonny ogłoszą przetarg, który wyłoni wykonawcę inwestycji.

– Na początku listopada Gmina złożyła w Starostwie Powiatowym w Legionowie wniosek o pozwolenie na budowę łącznika ul. Zegrzyńskiej (DK 61) z ul. Szarych Szeregów we wsi Jabłonna, wraz z dokumentacją projektową. Starostwo ma 65 dni na wydanie decyzji , po jej otrzymaniu Gmina Jabłonna ogłosi przetarg na budowę łącznika – czytamy w komunikacie wydanym przez UG Jabłonna.

Długa i zawiła historia inwestycji

Już w kwietniu została wyburzona cześć gminnego budynku znajdującego się przy ul. Szarych Szeregów. Przeprowadzone prace rozbiórkowe umożliwiły podjęcie dalszych działań zmierzających do rozwiązania problemu komunikacyjnego w tej części Jabłonny. Mieszkańcy nieruchomości położonych w rejonie ul. Szarych Szeregów – rejonie, który graniczy z Legionowem – od lat zmagają się z problemem wyjazdu na drogę krajową 61. Żeby legalnie wyjechać z osiedla w kierunku Warszawy, mieszkańcy Jabłonny muszą przejeżdżać przez Legionowo co znacznie wydłuża drogę.

– Istotną i czasochłonną kwestią w przygotowywaniu kompletnej dokumentacji, która została w minionym tygodniu złożona w Starostwie, było uzgodnienie zjazdu w Drogę Krajową nr 61. Mimo istniejących od kilku lat „ślepych świateł”, uzyskanie zgody zarządcy drogi (GDDKiA) na wykorzystanie sygnalizacji bez konieczności przebudowy prawoskrętu w ul. Szarych Szeregów wymagało wielu rozmów i negocjacji- negocjacji zakończonych sukcesem – informują jabłonowscy urzędnicy.

/red/

4 razy komentowano artykuł "Jabłonna: Połączenie ulicy Szarych Szeregów z DK61 coraz bliżej. Jest już wniosek o pozwolenie na budowę"

  1. Jeżeli nie zamontują tam i na okolicznych uliczkach progów zwalniających, dużo zdrowia i cierpliwości życzę okolicznym mieszkańcom.

  2. Proponowałbym jednocześnie zająć się tematem połączenia ul.Akademijnej Z DK 61. Znacznie usprawniłoby to komunikację mieszkańców os. Przylesie ruszających rano do Legionowa i odblokowałoby ruch w stronę szkoły w Jabłonnie. Obecnie wszyscy stoimy w korku na ul. Przylesie do obwodnicy…

  3. Uprasza się sąsiadów – użytkownika samochodu TP Teltech a także właściciela srebrnego rupcia Alfa Romeo o numerze rejestracyjnym WPZ… o uszanowanie spokoju innych sąsiadów i przejazd ul. Kwiatową z dozwoloną prędkością. To, że mieszka się przy ul. Wiejskiej nie zobowiązuje do takiego, prawdopodobnie, zachowywania się.

  4. Dobre sobie. Będą budować na nie swoim gruncie? Przecież tern ten jest własnością PAN.

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *