Jabłonna: Podejrzane koszty? Chcą skontrolować CEKS

W środę (27.08) podczas sesji Rady Gminy Jabłonna radna Agata Lindner złożyła wniosek o przeprowadzenie kontroli finansowej budowy Centrum Edukacyjno-Kulturalno-Sportowego (CEKS). Tymczasem wójt, Olga Muniak, zapewnia, że rozliczy inwestycję dopiero po jej ukończeniu.

Fot. Legio24Agata Lindner w czasie środowej (27.08) sesji rady gminy Jabłonna. Fot. Legio24

Agata Lindner wraz ze Zbigniewem Garbaczewskim zwróciła się do Rady Gminy Jabłonna z prośbą o wprowadzenie do porządku obrad punktu dotyczącego przeprowadzenia kontroli finansowej CEKS-u. Dwójka radnych z Platformy Obywatelskiej żądała dyskusji na ten temat i oskarżała urzędników gminnych o zaniechanie działań i o niechęć do poruszania tej sprawy.

Na razie nie ma sensu dyskutować?

Według sekretarz gminy, Grażyny Woźnickiej, taka dyskusja będzie miała sens dopiero po całkowitym zakończeniu inwestycji. Ponieważ termin zakończenia prac budowlanych został przesunięty do końca sierpnia i nie dokonano wszystkich odbiorów, firmy nie mogą jeszcze złożyć wszystkich faktur. Co więcej nowe umowy nadal są podpisywane – 27 sierpnia wójt Olga Muniak podpisywała umowę z firmą, która wykonuje usługi sprzątania i polerowania podłóg.

Moim zamierzeniem jest przedstawić rozliczenia całej radzie” – tłumaczyła wójt i zapewniała, że rozliczenia dokona na październikowej sesji po zamknięciu inwestycji. „Nie ma tajemnicy. To pieniądze publiczne” – komentowała legendy, które według niej krążą na temat kosztów budowy CEKS-u.

/iw/

3 razy komentowano artykuł "Jabłonna: Podejrzane koszty? Chcą skontrolować CEKS"

  1. brawo, brawo – dziś radni, co najpierw byli przeciw a potem bardzo “za” jakoś nie znaleźli czasu, by wpaść na otwarcie szkoły w Chotomowie. Trzecioligowcy oddali mecz walkowerem? A może zbierają siły przed czymś większym? Przed zakupami w biedronce? 🙂 Brawo Platforma, brawo, ale odetnijcie pieczeniarzy, bo oni akurat PO szkodzą.

  2. Ta trzecia liga to oczywiście mówisz o sobie? Zapomniałeś jak sam nasyłałeś spec służby? Skleroza na starość, czy wyrachowanie? Brawo Platforma. Nie przejmować się ogonami.

  3. Lindner i Garbaczewski – ikony przysłowia o chwytaniu sie brzytwy 🙂 kontrola? Czemu nie, zapraszamy, moze choc tak radni beda mieli okazje zapoznać sie z najwieksza inwestycja Gminy od 20 lat (w ciagu ostatnich czterech lat nie znaleźli czasu, by zainteresować sie budowa CEKS). Szkoda, ze finalnie czas kontroli zostanie zmarnowany, bo tez radni-wnioskodawcy i tak tego nie ogarną. Platformo, nie schodz na psy, odetnij sie od zawodników z trzeciej ligi.

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *