Reklama
LegionowskiNa sygnaleNajważniejszeWiadomości

Legionowski: Policjanci zlikwidowali trzy duże plantacje marihuany (wideo)

Reklama

Legionowscy policjanci namierzyli i zlikwidowali trzy duże plantacje marihuany. Zabezpieczono też gotowy susz, sprzęt oraz znaczną ilość gotówki. 34-letni i 31- letni właściciele plantacji usłyszeli już zarzuty w prokuraturze, a sąd zadecydował o ich tymczasowym aresztowaniu.

Reklama

– Na trop nielegalnego procederu wpadli kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Legionowie, którzy od dłuższego czasu realizowali czynności operacyjne w sprawie dwóch nielegalnych upraw konopi innej niż włókniste. W wyniku tych działań kryminalni ujawnili i zlikwidowali dwie duże plantacje marihuany na terenie powiatu legionowskiego. – informuje mł. asp. Agata Halicka z KPP Legionowo.

Dwie plantacje prowadzone były na polu, otoczone inną roślinnością. Natomiast w pomieszczeniach piwnicznych, należących do jednego z mężczyzn, ujawniono trzecią plantację krzewów konopi. Policjanci zabezpieczyli tam lampy z odbłyśnikami, służące do naświetlania roślin, instalację elektryczną i nawadniającą, odżywki dla roślin, a także worki z ziemią i doniczki. Sprzęt został w całości zdemontowany i zabezpieczony przez śledczych.

– Policjanci łącznie zabezpieczyli 446 krzewów konopi innych niż włókniste oraz przejęli blisko 31 kilogramów marihuany, gotowej do wprowadzenia w obieg. W mieszkaniu zabezpieczono pieniądze w kwocie 44 800 złotych. – dodaje mł. asp. Halicka.

Prokuratura już postawiła mężczyznom zarzuty. 34-latek i 31-latek są podejrzani o uprawę krzewów konopi innych niż włókniste, z których można wytworzyć znaczną ilość środków odurzających, posiadanie środków odurzających, a także kradzież energii elektrycznej. Sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzn.

/red., KPP Legionowo/

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AntySPAM *

Back to top button