Reklama

LegionowskiWiadomości

Jabłonna: Odbiorą zużytą pralkę z Twojej posesji

Reklama

Mieszkańcy gminy Jabłonna zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny mogą oddawać do stałego punktu w Legionowie na ul. Siwińskiego 2. Mogą także poprosić, by go odebrano bezpośrednio z posesji. Zmiana ta obowiązuje od początku stycznia 2015 roku.

Reklama

W gminie Jabłonna zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny można było w zeszłym roku dostarczać do stałego punktu w Legionowie na ul. Jerzego Siwińskiego 2 oraz do mobilnych punktów w Jabłonnie i Chotomowie. Z początkiem stycznia możliwe jest oddanie sprzętu tylko pod tą pierwszą lokalizację. Pojawiła się jednak możliwość zabrania go bezpośrednio z posesji po wcześniejszym telefonicznym zgłoszeniu.

Niechciany zużyty sprzęt

Sprzedawcy przy sprzedaży sprzętu AGD, czy RTV zobowiązani są do nieodpłatnego przyjęcia zużytych urządzeń tego samego rodzaju w ilości nie większej niż sprzedawany towar. Wielu kupujących nie zdaje sobie jednak z tego sprawy, a sprzedawcy często nas o tym nie informują. Zdarza się także, że pomimo nałożonego na nich obowiązku odebrania od nas starego sprzętu i tak go nie chcą przyjąć lub każą za to dopłacać. Nie jest to zgodne z prawem. W takiej sytuacji mieszkańcy gminy Jabłonna mają jeszcze alternatywę w postaci stałego punktu zbierania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w Legionowie lub jak wspominaliśmy wcześniej telefoniczne zgłoszenie konieczności odebrania go z posesji.

Oddać można: zużyte komputery, monitory, drukarki, klawiatury, myszki komputerowe, telefaksy, kserokopiarki, telefony komórkowe, a także urządzenia AGD, np. lodówki, pralki, telewizory i wiele innych.

Chęć oddania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego można zgłaszać telefonicznie od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 – 17:00 pod numerem tel. (22) 784 85 95.

/nk/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close