Jabłonna: Od poniedziałku rewolucja w komunikacji. Są już rozkłady jazdy

28 grudnia mieszkańców Jabłonny czeka komunikacyjna rewolucja, Fot. UG Jabłonna

Od poniedziałku (28.12) autobusy ZTM linii 731 oraz 741 kursujące na terenie gminy Jabłonna pojadą zmienioną trasą. Mieszkańców czeka prawdziwa rewolucja w komunikacji. Zmienią się nie tylko ulice, jakimi autobusy pojadą, ale także godziny ich przyjazdów i odjazdów z przystanków. Zarząd Transportu Miejskiego opublikował już nowe rozkłady jazdy.

Zmiana tras autobusów w Jabłonnie to efekt likwidacji pętli przy ul. Akademijnej. O zwrot terenu, na którym się ona znajduje wystąpiła do władz Jabłonny wiosną tego roku legionowska spółdzielnia mieszkaniowa. Porozumienie zawarte pomiędzy spółdzielnią, a magistratem pozwoliło korzystać ze starej pętli do końca 2015 roku.

W międzyczasie Urząd Gminy Jabłonna przygotowywał osiedlowe uliczki do tego, aby mogły po nich poruszać się autobusy przegubowe. Prace zakończono w drugiej połowie listopada, wtedy też odbył się pierwszy test. Ulicami Akademijną, Politechniczną, Przylesie, Szkolną, Marmurową i Dębową przegubowy autobus przejechał bez większego problemu. Umożliwiło to wyznaczenie ostatecznej daty zmian tras autobusów. Ustalono ją na 28 grudnia.

W poniedziałek (21.12) Zarząd Transportu Miejskiego opublikował nowe rozkłady jazdy dla autobusów linii 731 oraz 741. Publikujemy je poniżej:

/red/

Przeczytaj także:

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Jabłonna: Od poniedziałku rewolucja w komunikacji. Są już rozkłady jazdy"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *