Jabłonna: Nowe oblicze ul. Przylesie. Ogłosili przetarg na jej przebudowę

ul. Przylesie w Jabłonnie, Fot. Mapy Google/ Google Inc.

Mieszkańcy Jabłonny doczekają się w końcu remontu ul. Przylesie. Prace budowlane mają ruszyć już na wiosnę, a wyremontowana ulica ma zostać oddana do użytku przed wakacjami. Urząd Gminy Jabłonna w poniedziałek (14.03) ogłosił przetarg na wykonanie inwestycji.

Zakres przewidzianych robót obejmuje: prace rozbiórkowe starej nawierzchni, wykonanie podbudowy pod nową, montaż krawężników oraz wykonanie nowej nawierzchni z mieszanek mineralno-bitumicznych grysowych. Wybudowane zostaną także zjazdy z drogi. Przy ulicy powstanie również nowy chodnik z kostki brukowej, a kierowców lubiących przycisnąć pedał gazu mają ograniczać spowalniacze.

Firmy, które chciałyby wykonać przebudowę ulicy mogą zgłaszać się do Urzędu Gminy do 30 marca. Nikogo nie powinien dziwić fakt, że głównym kryterium wyboru wykonawcy ma być zaproponowana cena.

Biorąc pod uwagę fakt, że termin związania ofertą wynosi 30 dni, a wybrana w przetargu firma ma wykonać zadanie w ciągu 45 dni, to można śmiało powiedzieć, że wyremontowana ul. Przylesie będzie cieszyć mieszkańców jeszcze przed wakacjami.

/red/

1 raz komentowano artykuł "Jabłonna: Nowe oblicze ul. Przylesie. Ogłosili przetarg na jej przebudowę"

  1. Wow….spowalniacze…5 lat temu zebralismy podpisy ok 70 mieszkanow Przylesie i okolic, przedlozlismy UG z prosba o spowalniacze. Cale UG byl na “nie” a koronny argument Grazynki Wozniak byl, ze od spowalniaczy sie odchodzi i ze sa nie….uwaga….ekologiczne hahahaha

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *