Reklama

LegionowskiWiadomości

Jabłonna: Nowa kuchnia w przedszkolu. Starają się o certyfikat

Reklama

Dzieci uczęszczające do przedszkola w Jabłonnie od 2 stycznia jedzą posiłki gotowane na miejscu. Możliwe jest to dzięki przeprowadzonemu remontowi. Teraz przedszkole stara się o uzyskanie certyfikatu żywieniowego.

Reklama

Gminne Przedszkole w Jabłonnie przez ostatnie miesiące zmuszone było korzystać z usług firmy cateringowej, ponieważ kuchnia placówki nie nadawała się do użytku. Zdaniem urzędników przygotowywanie w niej posiłków  po przejęciu budynku we wrześniu 2014 roku nie było możliwe. Konieczny był remont.

– Zakres prac wykonanych w pomieszczeniach kuchennych objął: wymianę instalacji elektrycznej wraz z tablicą rozdzielczą, zabudowę rur centralnego ogrzewania i wody, wykonanie nowych tynków oraz położenie glazury i terakoty. – wylicza Michał Smoliński, rzecznik prasowy jabłonowskiego magistratu. I dodaje – Zakupiono chłodnie, mrożarki, obierak oraz piec konwekcyjno – parowy, w którym panie kucharki przyrządzają smaczne, zdrowe posiłki.

Starają się o certyfikat

Przeprowadzony remont kuchni umożliwił przygotowywanie posiłków dla najmłodszych już od 2 stycznia na miejscu, w przedszkolu. Pracują w niej trzy kucharki i intendent, czyli żywieniowiec, który zajmuje się menu oraz składem jakościowym i ilościowym przygotowywanych przez kucharki potraw. W związku z tym Gminne Przedszkole w Jabłonnie rozpoczyna starania o uzyskanie certyfikatu zdrowego żywienia dzieci w wieku 3-5 lat.

/nk/

Zobacz także:

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close