Reklama

Dobrze Wiedzieć!LegionowskiWiadomości

Jabłonna: Namierz kopciucha! Nowa akcja Urzędu Gminy

Reklama

Urząd Gminy Jabłonna rozpoczął kolejny etap walki ze smogiem. Tym razem do współpracy zaprasza mieszkańców, którzy będą mogli anonimowo zgłosić lokalizację kopciuchów. Zgłoszenia będzie można dokonać przez formularz internetowy.

Reklama

Celem akcji „Namierz Kopciucha” jest edukowanie i nakłanianie do wymiany pieca mieszkańców, których domy są postrzegane przez sąsiadów za uciążliwe dla środowiska – czytamy w komunikacie wydanym przez UG Jabłonna.

Zgłoszenie można przesłać poprzez formularz dostępny TUTAJ

Przesłana w ten sposób wiadomość trafi bezpośrednio do Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami. Po przyjęciu zgłoszenia, urzędnicy przeprowadzą kontrolę we wskazanej lokalizacji.

Podczas kontroli, pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami sprawdzą, jaki opał jest stosowany we wskazanej lokalizacji oraz udzielą informacji o możliwościach otrzymania dofinansowania do wymiany pieca ze środków gminnych lub krajowych.

„Namierz Kopciucha” to kolejne działanie podjęte przez Gminę Jabłonna w celu poprawy jakości powietrza. Wśród funkcjonujących od kilku lat działań są między innymi:

  • gminny program wymiany pieców,
  • montaż czujników jakości powietrza i monitorowanie pomiarów na www.jablonna.pl,
  • wyposażenie szkół, przedszkoli, ośrodków zdrowia, centrów kultury i bibliotek w oczyszczacze powietrza,
  • uruchomienie w Urzędzie Punktu Informacyjnego Programu Rządowego Czyste Powietrze,
  • budowa i rozbudowa sieci dróg rowerowych oraz komunikacji autobusowej mające na celu zmniejszenie ilości samochodów emitujących spaliny.

/red./

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close