Jabłonna: List od rodziców z Chotomowa

Pani Redaktor,

bardzo dziękujemy za sprawdzenie sytuacji na budowie szkoły w Chotomowie. Jesteśmy bardzo wdzięczni za szybką reakcję.

Niestety nie czujemy się uspokojeni. Obawiamy się, że znowu gmina ukrywa przed nami prawdę. Czy nie zaniepokoiły Pani albo przynajmniej nie zastanowiły pozamykane pomieszczenia, które rzekomo są już gotowe? Skoro gotowe, to dlaczego pan Karmel zamknął je na cztery spusty i ich Pani nie pokazał? Naturalne by raczej było, żeby każde z nich otworzył i z dumą prezentował w pełni wykończone i posprzątane klasy, gabinety itp. Nam, po dotychczasowych doświadczeniach z urzędnikami gminy i samą panią wójt, którzy, oględnie rzecz ujmując, traktują fakty w sposób raczej dowolny, wydaje się to wysoce podejrzane i nasuwa podejrzenia, że sytuacja nie jest tak różowa, jak by to chcieli pokazać urzędnicy.

Niejasna dla nas jest nadal kwestia odbiorów technicznych. Wiemy, że bez uzyskania pozwolenia na użytkowanie nie wolno dzieci wpuścić do budynku. Pan Karmel, z którym Pani rozmawiała, nie powiedział, jak gmina chce przeprowadzić wszystkie procedury odbiorów technicznych, strażackich, sanitarnych i uzyskać pozwolenie w 13 dni (licząc od wspomnianego w artykule 18 sierpnia do końca miesiąca)? Wszak instytucje dokonujące sprawdzeń nie pracują w soboty i niedziele, więc w rzeczywistości tych dni jest jeszcze mniej…

Przyszłość naszych dzieci jest wciąż niepewna. Jednak jesteśmy wdzięczni i dziękujemy, że zechciała się Pani zająć tematem. Będziemy z uwagą śledzić portal Legio24. Być może uda się Pani jednak zajrzeć do owych tajemniczo zamkniętych pomieszczeń i poznać sposób gminnych urzędników na ekspresowe załatwienie kwestii odbiorów technicznych.

Z wyrazami szacunku

 

Szanowni Państwo,

Zaglądałam do kilku zamkniętych pomieszczeń. Potwierdzam, że były one gotowe: wymalowane i czyste. Inne czekały na sprzątanie, mycie okien i porządki. Na piętrze jedna łazienka czeka na montaż ceramiki i armatury. Było również kilka pomieszczeń socjalnych (głównie na piętrze), które lada chwila będą cyklinowane, a potem parkiet zostanie pomalowany. Według obietnic wszystko ma być gotowe na czas. Czy tak będzie, przekonamy się po 18 sierpnia. Jeśli chodzi o roślinność, większość krzewów i drzewek zostanie posadzonych dopiero jesienią.

Odbiory techniczne rozpoczęto we wrześniu 2013 roku. – Nie mam nic do ukrycia – odpowiada na w/w pytania doradca ds. CEKS Janusz Karmel. – Na wszystko mam świadectwa zgodności i certyfikaty, poczynając od piasku do światłowodów i serwerów. Przy tak dużej inwestycji dokumentacja zajmuje spory regał. Doradca przekonuje, że w razie wątpliwości, dysponuje wszystkimi formularzami. Wymienia niektóre tylko odbiory:

– przyłącze wody 12.12.2013, przyłącze kanalizacyjne sieci 19.07.2013, kanalizacji wewnętrznej, podposadzkowej 10.05.2014, ciepła woda z cyrkulacją 8.05.2014, hydranty i montaż 12.12.2013, kanalizacja deszczowa 14.11.2013, skrzynki retencyjne 19.11.2013, próba szczelności instalacji gazowej 22.01.2014, rozdzielnia główna niskiego napięcia 1.11.2013, światłowód, instalacja komputerowa 9.07.2014.

W poniedziałek (11.08) o godzinie 10.00 na teren szkoły wchodzi Państwowa Straż Pożarna. Następny będzie Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego.

/Iwona Wymazał/

2 razy komentowano artykuł "Jabłonna: List od rodziców z Chotomowa"

  1. muchomór | 07/08/2014, godz. 21:54 |

    popatrz, popatrz, muchomór dopiero podpułkownik a już robi za ojca wszystkich dzieci, jak generalissimus Koba

  2. No i zatkało radnym kakao. “Zatroskani rodzice” nie posiadają nawet imion, to dopiero jest powód do niepokoju 🙂

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *