Reklama

LegionowskiNajważniejszeWiadomości

Jabłonna: Kto zostanie wójtem? Doświadczenie kontra pasja

Reklama

30 listopada wójt Olga Muniak zmierzy się z Jarosławem Chodorskim w walce o stanowisko Wójta Gminy Jabłonna. To druga tura wyborów samorządowych 2014. W pierwszym starciu 728 głosami wygrała Olga Muniak. Poniżej prezentujemy kilka najważniejszych pytań i odpowiedzi, które pozwolą zdecydować mieszkańcom gminy na kogo głosować w najbliższą niedzielę.

Reklama

Olga Muniak

Jarosław Chodorski

 WYKSZTAŁCENIE

Wykształcenie wyższe, tytuł – mgr inż. ekonomii, SGGW Warszawa Ukończyłem interdyscyplinarne studia na Wydziale Nauk o Rodzinie na Uniwersytecie im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Tytuł magistra zdobyłem w 2010 roku. Wcześniej po ukończeniu liceum ogólnokształcącego w Płocku uczęszczałem do Policealnego studium fotograficznego w Warszawie, gdzie uzyskałem tytuł Technik Fototechnik

 

Wójt Olga Muniak, Fot. Legio24
Wójt Olga Muniak, Fot. Legio24

Olga Muniak

Jarosław Chodorski

 

STUDIA ZWIĄZANE Z SAMORZĄDEM

Podyplomowe Studium Samorządu oraz Podyplomowe Studium Kontroli, Nadzoru i Audytu w Administracji Publicznej na Wydziale Prawa Uniwersytetu Warszawskiego. Brak

 

Olga Muniak Jarosław Chodorski
 

KARIERA ZAWODOWA KANDYDATA

Od ponad 20 lat jestem związana z samorządem gminnym. W przełomowym dla samorządu okresie (1990 r.) zostałam wybrana Sekretarzem Urzędu Gminy.Funkcję tę sprawowałam nieprzerwanie do 2006 r. W latach 2002 – 2006 byłam radną Powiatu Legionowskiego i sprawowałam funkcję wiceprzewodniczącej rady.Ukoronowaniem mojej pracy samorządowej była wygrana w bezpośrednich wyborach samorządowych w 2006 r. i objęcie stanowiska Wójta. Funkcję tę pełnię dwie kadencje. Prezes Fundacji Trzciany. Menager sieci renomowanych salonów fryzjerskich. Członek zarządu Katolickiej Szkoły Pod Żaglami.

 

Jarosław Chodorski Fot. IW/Fot. Legio24.pl
Jarosław Chodorski Fot. IW/Fot. Legio24.pl
Olga Muniak Jarosław Chodorski
 

DOŚWIADCZENIE

na podobnym stanowisku, na stanowisku radnego lub w pracy w administracji

Przez 16 lat byłam sekretarzem Urzędu Gminy Jabłonna, przez 4 lata pełniłam funkcję radnej Powiatu Legionowskiego i wiceprzewodniczącej Rady. Od 8 lat pełnię funkcję Wójta Gminy Jabłonna. Zarządzam Fundacją Trzciany, która realizuje kilka projektów – wszystkie są finansowane ze środków zewnętrznych. Do współpracy przy realizacji największego projektu, budowy Centrum Rehabilitacji, zaprosiliśmy firmy z Finlandii, za granicą również szukamy środków do współfinansowania naszego projektu. W projekt zaangażowany jest minister infrastruktury i budownictwa obiektów specjalnych z Finlandii.Na co dzień zajmuję się kierowaniem kilkoma salonami, zarządzam dużą grupą ludzi, negocjuję kontrakty, znam zasady marketingu, pisania projektów.Przez wiele lat zarządzania Fundacją Trzciany ściśle współpracowałem z samorządem lokalnym, powiatowym i wojewódzkim.Wiele osób wytyka mi brak doświadczenia samorządowego, obawiają się o to, czy gmina z taką zróżnicowaną radą i nowym wójtem poradzi sobie – Szanowni Państwo, mogę nie mieć doświadczenia, ale mam dar konsolidacji ludzi, umiem korzystać z mądrych rad, ufam specjalistom i szybko się uczę. Od kilku lat jestem na wszystkich sesjach rady gminy, biorę czynny udział w komisjach, jestem zorientowany w tym, co się w gminie dzieje. Obejmując urząd nie wchodzę na nieznany grunt.

 

Jarosław Chodorski Fot. IW/Legio24.pl
Jarosław Chodorski Fot. IW/Legio24.pl
Olga Muniak Jarosław Chodorski
 

DOTYCHCZASOWA DZIAŁALNOŚĆ

Nagrody i wyróżnienia

Za całokształt pracy i dotychczasowe osiągnięcia byłam wielokrotnie nagradzana przez niezależne instytucje. Między innymi: Srebrnym Krzyżem Zasługi przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, złotym Medalem Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej, Złotym Medalem „Za Zasługi dla Pożarnictwa”, Brązowym Medalem za zasługi dla Policji.Obecnie zostałam nominowana do Złotego Krzyża Zasługi za działania na rzecz Lokalnej Grupy Działania Partnerstwo Zalewu Zegrzyńskiego i pozyskiwanie środków unijnych.Podczas sprawowania przeze mnie funkcji wójta, również sama gmina uzyskała liczne nagrody i tytuły między innymi: Gmina Fair Play, Złota Lokalizacja Biznesu, Lider Samorządności czy najlepsza gmina wiejska na Mazowszu w rankingu ZPP. Branżowe czasopismo „Wspólnota” wyróżniło gminę pierwszym miejscem w rankingu gmin o największych zmianach jakości życia w latach 2010 – 2012.Aktywnie działam i współpracuję ze Związkiem Gmin Wiejskich RP, Związkiem Gmin Zalewu Zegrzyńskiego, jestem v-ce prezesem Gminnego Zarządu Ochotniczych Straży Pożarnych, członkiem Forum Kobiet Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów Miast. Od 2009r. kieruję założoną przez siebie Fundacją Trzciany – pracę tę wykonuję społecznie. W 2012r z rąk Wójta Gminy Jabłonna Olgi Muniak otrzymałem wyróżnienie za zaangażowanie społeczne.Organizuję coroczne bale charytatywne na terenie powiatów Legionowskiego I Nowodworskiego. Współpracuję z Fundacją Dzieciom “Zdążyć z Pomocą”. Jestem członkiem zarządu Chrześcijańskiej Szkoły pod Żaglami, w której pełnię również stanowisko wychowawcy na obozach żeglarskich.W 1997 roku byłem uczestnikiem wielkiej i niepowtarzalnej wyprawy morskiej dookoła Ameryki Południowej na żaglowcu Fryderyk Chopin. Wyróżnienie człowieka przyjaznego rodzinie nadane przez Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny w Warszawie. Jestem zaangażowany w działania Integracyjnego Klubu Sportowego w Warszawie.

 

Olga Muniak Fot. IW/Legio24.pl
Olga Muniak Fot. IW/Legio24.pl
Olga Muniak Jarosław Chodorski
 

SUKCES ŻYCIOWY

Życiowym sukcesem jest dla mnie pełnienie nieprzerwanie od 8 lat funkcji gospodarza naszej gminy. Dzięki temu mogę pomagać innym ludziom i dbać o rozwój gminy. W ostatnich dniach po raz drugi zostałam wybrana do Rady Powiatu Legionowskiego. Z tego miejsca dziękuję wszystkim za zaufanie. Jestem spełniony, ale prawdziwy sukces wciąż jest przede mną.

 

Olga Muniak Jarosław Chodorski
 

NAJWIĘKSZA PORAŻKA

Ciężko mi odpowiedzieć na to pytanie. Jak do tej pory konsekwentnie realizuję obrane przez siebie cele. W naszej gminie jest spora grupa “zagubionej młodzieży”, nazywanej brzydko “dziećmi ogrodnika”. W ostatnich dwóch latach bardzo starałem się pomóc im odnaleźć się w społeczeństwie. Usiłowałem w oparciu o prowadzone świetlice stworzyć im warunki do rozwoju, zachęcić do pracy. Niestety, to zadanie wymaga stworzenia osobnego planu, mamy tu często do czynienia ze zbyt dużymi problemami – potrzebne są odpowiednie, przeszkolone osoby do pracy z tą młodzieżą, dlatego w pewnym momencie musiałem odpuścić. Jest to sprawa, która wciąż mnie boli, którą uważam za niedokończoną. Uważam, że Gmina musi wreszcie poważnie zająć się tym problemem, który nie jest ważny tylko dla mnie, ale wpływa na całą społeczność

 

Olga Muniak Fot. IW/Legio24.pl
Olga Muniak Fot. IW/Legio24.pl
Olga Muniak Jarosław Chodorski
 

PASJE

Moją pasją jest samorząd. Praca w naszej gminie pozwala mi na wprowadzanie kluczowych dla mnie wartości w życie. Będąc uczciwą wobec mieszkańców, spełniając składane obietnice, pracując ciężko dla dobra gminy, mogę pomagać potrzebującym. To moja pasja. Moją największą pasją i wymarzonym sposobem wypoczywania jest żeglarstwo. Nie wiem czy pomaganie innym można uznać za pasję, jednak faktycznie jest to coś, bez czego trudno mi żyć.

 

Olga Muniak Jarosław Chodorski
 

CEL W ŻYCIU

Obecnie najważniejszym dla mnie celem życiowym jest dbanie o rozwój naszej gminy. Cieszę się, że mogę przekazać swoją wiedzę i doświadczenie na rzecz wspólnego dobra.Praca w samorządzie jest trudna, ale sprawia też ogromną satysfakcję. Zależy mi na tym, aby wszystkim nam żyło się komfortowo i wygodnie. Żebyśmy byli dumni z tego, że mieszkamy w naszej gminie i tu spędzamy wolny czas.Pragnę, aby gmina Jabłonna była miejscem gdzie w nowoczesnych warunkach zdobywają wiedzę nasze dzieci, pracują i odpoczywają mieszkańcy a także korzystają ze wszystkich przywilejów, jakie oferuje nasza piękna mała ojczyzna. Moim mottem życiowym są słowa Janusza Korczaka “nie wolno zostawiać świata takim, jakim jest” – ja nie mam wpływu na cały świat, ale są sprawy na które mam.Jestem przedsiębiorczy, to mój dar od Boga, staram się go dobrze wykorzystywać, zmieniać na lepsze to, co się da.

Materiały wyborcze Fot. Legio24.pl

Olga Muniak Jarosław Chodorski
 

NAJWAŻNIEJSZY punkt programu wyborczego

Budowa kanalizacji, wodociągu oraz gimnazjum w gminie. Uczciwość wobec siebie i mieszkańców. Chcę, by w Naszej Gminie mieszkańcom żyło się lepiej – poruszę niebo i ziemię by tego dokonać. Stawiając na mnie wybieracie rzetelność, uczciwość i oddanie mieszkańcom.

 

/Zebrała Iwona Wymazał/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

36 razy komentowano

 1. Mam nadzieję, że p. Olga Muniak nie wygra!!! Dosyć się już nakradła! Jeszcze jej mało? Co za pazerna na władzę i kasę osoba! A Jabłonna wygląda jak miasto III świata. Zaniedbana i brudna.

 2. Wielbi, ten “Marcin od laserówki” to nie ja 🙂 Nie mam też pojęcia, jak i co robi Wieliszew, więc to bez znaczenia. A jeśli śledzisz moje losy, to gazetkę UG Jabłonna całkiem konkretnie tępiłem, możesz znaleźć w sieci. Sumując: w malinach jesteś 🙂

 3. Ależ tu wysyp komentarzy tych samych osób, którzy boją się, że Olga przegra i będzie nowe rozdanie. Pewnie mają ciepłe posadki lub intratne kontrakty. Niech ludzie rozbiją w niedzielę tę klikę. Dosyć już!

 4. Jak w Legionowie to zrobili to marcin pierwszy grzmial jak mozna tyle kasy wydawac a jak jablonna to i inne argumenty wewnetrznie znalazl. Zdolny chlopak.

 5. To filantrop z niego. A o części merytorycznej gazetki to się nie wypowiem bo nie znam treści. Sprawdź sobie jaki wydział promocji ma wieliszew u nas jest to może jedna góra dwie osoby. I weź pod uwagę że twój znajomy tłukł ją pewnie na laserówce na zamienniku tonera za 100 zł i badziewnym papieże i gazetka wyglądała jak gazetka konspiracyjna za komuny. Jak by gmina taką wydała to by ludzie dopiero mieli ubaw że w kserówki się bawią.

 6. @ Zenon
  Radni nie powinni ślepo wykonywać poleceń wójta. Ma dobre pomysły niech ich przekona. Jeżeli będzie miał dobre pomysły a oni mu przeszkodzą media chętnie o tym napiszą i karierę będą mogli zaczynać od nowa w innej gminie.
  Na prawdę nie ma potrzeby, aby wójt miał na zawołanie 15 radnych.

  Zresztą teraz tak twierdzą i to nie wszyscy. nie wiadomo nawet czy większość, czy tylko ktoś z komitetu Muniakowej w ramach walki buldogów pod dywanem?

  O jednym mogę zapewnić z całą pewnością. Chodorski jest bardziej podobny do nas mieszkańców niż do tej klasy pasożytów politycznych z partii sejmowych. Pani wójt za to chwali się poparciem PSL i startowała do powiatu z ich komitetu (Nasz Powiat to jest komitet PSLu w powiecie legionowskim).

 7. kto wie, a może właśnie przed niektórymi radnymi przyjdzie nam chronić Gminę

 8. z tajnego posiedzenia przyszłych radnych gminy Jabłonna: “chrońmy gminę i mieszkańców przed szaleńcem z nożyczkami” 🙂

 9. to prawda ponad 2/3 mieszkańców jest niezadowolona z rządów pani wójt Muniak. czas na zmiany i dobrze ze nastapia juz w niedzielę

 10. Aleksandra

  z dupy te dane, wedle sondażów Pani Muniak miała mieć najmniej głosów pierwszej turze. No ale ty opierasz się na sondażach – tak trzymaj kobieto.

 11. Pani Muniak mieszka w chotomowie i zapomniala o innych miejscowosciach chyba !

 12. Erratum.
  jest “zadanie”
  winno byc “zdanie”

 13. Nasz Mistrzunio (patrz ostatnie zadanie) niepotrzebnie martwi się o kwestię identyfikacji. Jest przecież niepodrabialny 😀
  Pozdrowienia dla samotnych na szczycie 🙂

 14. Dajmy szansę Chodorskiemu. W pierwszej turze głosowałem na Kurka, choć wahałem się pomiędzy nim a Chodorskim. Teraz wiem, że postawiłbym na Chodorskiego.

 15. Doświadczenie czy pasja?Właśnie przeczytałem porównania kandydatów. Nie jest źle jednakże zauwazyłem że pani wójt żyję tylko pracą gdyż jak sama o sobie powiedziała jej pasją jest samorząd. szkoda słów a gdzie zainteresowania czyżby po ośmiu latach pani wójt zamieniała się w „wójta-robota”?

 16. wszyscy tak się nakręcają, jakby codziennie z wójtem kooperowali. Prawda, jaka wychodzi z komentarzy wychodzi taka, że nie wiecie, czym naprawdę zajmuje się samorząd. Niezależnie kto będzie wójtem, kanaliza nie powstanie w ciągu najbliższych 2-3 lata, nie będzie też gazu (nie te kompetencje) a wbrew temu, co piszecie, wydarzyło się mnóstwo spraw wokół inwestycji oraz edukacji. No tak, ale skąd macie to wiedzieć, skoro na sesjach rady gminy przychodzi 5-10 osób? Gdy swoją wiedzę o gminie czerpiecie w forów, wtedy oczywiste jest, że wybór wójta to kwestia życia i śmieci 🙂

 17. Wśród tylu zasług, jeszcze jedna najważniejsza – 66.77% niezadowolonych mieszkańców .

 18. Co Ci z doświadczenia Twojego kandydata, jak brak mu(jej) uczciwość! Kłamstw i obietnic bez pokrycia więcej niż u Tuska. Ta Pani nie zrobiła nic dobrego, nic! Jedyne czym się szczyci, to szkoła, która stoi w złym miejscu, która została wybudowana tylko dla dzieci z Chotomowa. Cały czas gadasz chłopie o doświadczeniu, oczywiście to ważne, ale nie najważniejsze. Ja w swoim zawodzie pracuje ponad 5 lat, wcześniej nie miałem z nim styczności, zero doświadczenia, ale zawsze marzyłem żeby pracować w tej branży. Po roku zdobyłem miano pracownika roku, w największej w kraju firmie w tej branży, w której pracuje prawie 2000 osób, wielu było duuużo bardziej doświadczonych ode mnie. Jestem przykładem i dowodem, że jak ktoś chce to może i to bez doświadczenia, wystarczy mocno chcieć, ciężko pracować, być uczciwym i fer dla innych. OM brakuje tych cech. Odejdź kobieto, masz emeryturę, pozwól pracować młodym, Ty już swoje zrobiłaś dla gminy, wystarczy, my młodzi już Ciebie nie chcemy, zrozum to wreszcie.

 19. Trochę jakby porównywać jabłka z traktorami. Do orki w gminie potrzebujemy traktora a nie uśmiechniętych jabłek i deklarowane dobre chęci to jednak za mało. Potrzebujemy szkół dla dzieci, kanalizy i wodociągu a nie obietnicy “dbania o mieszkańców” – co mi z tego dbania, jak kandydat nie ma najmniejszego doświadczenia w samorządzie?

 20. Aga jesteś nieuczciwa.
  Deficyt zaplanowane wynosił 31,65%
  http://scr.hu/27cl/amw6o
  ale zaplanowane przychody z wyprzedaży majątku gminy okazały się zbyt optymistyczne.
  http://scr.hu/27cl/jonif
  i deficyt urósł.
  Podając 40% jako deficyt miałem na myśli przybliżony stan realny na koniec 2014 roku, może to być nieco mniej, ale i tak o wiele więcej niż 8 lat temu, mimo ponad 100% podwyżki podatków lokalnych i stosunkowo małych i niesprawnie przeprowadzonych inwestycji.

  Najniższy deficyt 8% ma Serock.

  Gazetka, być może 20 tys za druk i papier, ale dolicz do tego koszt zatrudnienia pracowników którzy ją piszą.
  Dla porównania na Bemowie znajomy wydał darmową gazetkę informującą o problemach gminy. Merytorycznie była 10000 razy lepsza, koszty pokrył sam i cały nakład kosztował go 500 zł + ok tygodnia pracy po godzinach. Można? Nie potrzeba okradać ludzi podatkami aby coś zrobić.

 21. Porównajcie proszę “najważnieszy punkt programu wyborczego” poszczególnych kandydatów. Tylko, i aż tyle.
  Wierzę że pan Jarosław Chodorski wygra te wybory i proces naprawy, NAPRAWY naszej Gminy będzie mógł się wreszcie rozpocząć. Wreszcie przy naszym aktywnym udziale – zgodnie z mottem: “wspieraj swojego szeryfa”
  Ps. Nie byłbym sobą gdybym w tym miejscu nie zacytował klasyka: “zmotywowana jednostka ma zawsze większą siłę niż armia zdemotywowanych” 🙂

 22. Do “Jam bez ziemi”: O co ci człowieku chodzi? Klikam w ten link i… No nie widzę sensu w tym co napisałeś. Pozdawiam

 23. Jeśli jeszcze nie wiecie na kogo zagłosować obejrzyjcie choć fragment “Kandydat na wójta Radomir Czauderna prezentuje “osiągnięcia” Olgi Muniak” na youtube… Nic dodać nic ująć 😀 Obejrzyjcie do końca bo możecie “stracić” 35minut a nie kolejne 4 lata.

 24. Zadluzenie gminy jest najnizsze w powiecie. Zwolennikom CHodorskiego brakuje juz argumentow. Caly czas zastanawiam sie nad wyborem, czytam programy, komentarze, zwracam uwage na kulture slowa i stosunek do kobiet. Komentarze takie jak Krzysia niepokoja, kompletny brak szacunku dla kobiety.

 25. Jasne nic nie zmieniajmy i niech nadal wojtem bedzie Muniakowa!! Gmina popadnie w jeszze wieksze długi a co tam. Stare pierniki ktorym Muniakowa cos załatwiła albo zalatwi zawsze beda jej wierni tzw czarne marionetki w jej rekach. A czlowieka chętnego do zmian w uczciwy sposob pogonmy bo na pewno ciepłej posadki niezalatwi nikt!!!Ciemni ludzie co niektórzy!!!

 26. Slawek jestes nieuczciwy, a tym samym twoja rekomendacja jest niewiarygodna. Zadluzenie gminy to 23%, gminna gazetka kosztuje 20 tysiecy, koszty administracji sa najnizsze w powiecie. TO wszystko latwo sprawdzic, dane sa dostepne. To co robisz to zwykly hejt. Tez mysle kogo poprzec, ale juz wiem, ze Ty nie jestes uczciwy.

 27. Ale się uśmiałem!!! OM mówi o uczciwości i spełnianiu obietnic (PASJE). Zajmij się kobieto bawieniem wnuków, im opowiadaj swoje bajki, a naszą gminę zostaw w spokoju. Dawaj Jarek!!!

 28. Pani Muniak nawet nie ma dobrego zaplecza PR. Mówi ze jej pasją jest samorząd – ha,ha,ha ….mieszkam w Jabłonnie 8 lat i wokół mnie nic się nie zmieniło. Każdy robi co chce, zero reakcji na wezwania i prośby mieszkańców, brak chęci do “kiwnięcia palcem”. Mam dość jej nieróbstwa, nieudolności i nieuczciwości. Stawiam na świeżą krew, nowe spojrzenie, nowe perspektywy, nową wizję. Pani Muniak miała 8 lat by pokazać swoje możliwości. Nie zrobiła nic czym naprawdę mogłaby się pochwalić ( oprócz szkoły w swoim rodzinnym Chotomowie) Legionowo rozwija się aż dudni, Wieliszew i Nieporęt pchają się do przodu a Jabłonna to zaniedbane, opuszczone, niechlujne, nieatrakcyjne miejsce. Szkoda zmarnować następne 4 lata. Nic się nie zmieni jak O. Muniak zostanie na stołku Wójta.

 29. Pani Muniak, zastała gminę z długiem 15% obecnie gmina Jabłonna ma już 40% długu. Komitet Nasz Powiat, z którego kandydowała do powiatu jest prowadzony i kontrolowany przez działaczy PSL co potwierdza opinie o Pani Wójt o silne związki z politykami. Gmina szasta pieniędzmi na cele bardzo mało istotne jak gazetka gminna, która kosztuje nas podatników 50000 zł rocznie. Przed wyborami posłużyła jako reklamówka Pani Muniak, umieszczając ją na kolorowej okładce. Gmina pod rządami Pani wójt bardzo zwiększyła koszty funkcjonowania administracji do aż 7.500.000 zł rocznie. Wielokrotnie zwiększało się też wynagrodzenie Pani wójt i obecnie sięga ok 12000 zł miesięcznie.

  Moja prywatna ocena jest taka, że nepotyzm, marnotrawstwo i układy w gminie przez ostatnie 8 lat stały się ogromnym problemem.

  Pan Chodorski jest człowiekiem uczciwym, nie jest w żaden sposób powiązany z partiami politycznymi. Deklaruje między innymi likwidację nieuczciwej konkurencji dla Legio24 czyli opłacanej z podatków gminnej gazetki. Ten kandydat może zmienić sytuację, bo o ile go znam nie kieruje się prywatą ale dobrem lokalnej społeczności i ma kompetencje intelektualne oraz moralne do służby dla ludzi.

 30. Kurcze, tylko Pani Muniak zmarnowała już swoje 8 lat, myślę, ze przez kolejne 4 jakiegoś wzmożonego rozwoju nie będzie. Zobaczcie, jak wygląda po ośmiu latach Legionowo, a jak Jabłonna. Jedynym spektakularnym sukcesem jest CEKS (choć ma on wiele dość poważnych wad, przede wszystkim brak kuchni w placówce na ponad 700 uczniów), który musiał powstać, gdyż dzieci by się po prostu już udusiły w istniejących szkołach. Może więc trzeba dać szansę komuś spoza układu. Tylko, że pan Chodorski nie ma żadnego doświadczenia w zarządzaniu. Może rozwiązaniem zaufany byłby v-ce wójt, który miałby większą wiedzę merytoryczną, którą wspierałby wójta.Z drugiej strony- może zmarnujemy kolejne 2 lata, żeby się wdrożył, a przez kolejne 2 zacznie naprawdę dziać się coś dobrego. Sama nie wiem na kogo głosować, czy lepszy stary Wójt, po którym wiemy, czego się spodziewać (czyli nie za wiele), czy nowe nieznane. Wybór jest co najmniej trudny.

 31. Nie idę na wybory(II tura).Nie mam na kogo głosować. Nie wierzę P.Muniak .Nie przekonał mnie do siebie jej kontrkandydat.

 32. Zgadzam się ze Zbyszkiem. Pan Chodorski ma kwalifikacje do pracy w korporacji a nie do zarządzania gniną. Stawiam na doświadczenie Pani Muniak.

 33. Ciekawe jak p. Chodorski wygrywał te przetargi na prowadzenie bezpłatnej świetlicy i dlaczego była częściowo płatna? Czy tym się Legio24 nie zajmie?

 34. Wybór może być tylko jeden. Pani Muniak musi zostać. Brak jakichkolwiek przesłanek do pracy w samorządzie u pana Chodorskiego. Niestety nie możemy zmarnować kolejnych czterech lat, żeby kontrkandydat obecnej wójtowej uczył się jak pracować na takim stanowisku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close