Reklama

KomunikacjaLegionowskiWiadomości

Jabłonna: Kto odpowiada za zimowe utrzymanie dróg?

Reklama

Występujące w ostatnim czasie opady śniegu oraz marznącego deszczu znacznie pogorszyły warunki panujące na ulicach i chodnikach. W związku z tym Urząd Gminy w Jabłonnie przygotował dla mieszkańców informację, w której tłumaczy kto odpowiada za zimowe utrzymanie dróg, parkingów i chodników.

Reklama

Z informacji opublikowanej przez jabłonowskich samorządowców dowiemy się, że w zależności od własności drogi lub chodnika za ich zimowe utrzymanie odpowiada gmina lub starostwo powiatowe. Swoje obowiązki w tym zakresie mają także mieszkańcy.

Drogi, parkingi i chodniki gminne

Zimowym utrzymaniem dróg, parkingów i chodników pozostających w zarządzie Gminy Jabłonna, na mocy umowy zawartej przez gminę, w sezonie 2018/2019 zajmują się:

  • P.P.H.U. ANETKA Aneta Cieślińska – drogi,
  • TIP-TOP Władysław Szulc – chodniki i parkingi.

Urząd Gminy Jabłonna uruchomił również numery telefonów, pod które możecie Państwo dzwonić w celu podjęcia interwencji związanych ze stanem nawierzchni dróg i chodników:

  • 605-330-110;
  • 667-188-816;
  • 22 76 73 385.

Drogi powiatowe

Wydział Inwestycji i Drogownictwa Starostwa Powiatowego w Legionowie- 22 7640 513

Ulice: Kordeckiego, Piusa XI, Partyzantów (Chotomów), Chotomowska (Jabłonna), Klonowa (Boża Wola)

Drogi Wojewódzkie

ul. Modlińska (od Jabłonny- skrzyżowanie z Zegrzyńską do Nowego Dworu Mazowieckiego), Strużańska.

Drogi Krajowe

Obwodnica Jabłonny (DK 61)

Obowiązki właścicieli posesji

Zgodnie z ustawą o utrzymaniu porządku i czystości w gminach oraz zapisami Regulaminu utrzymania porządku i czystości w Gminie Jabłonna właściciele nieruchomości są zobowiązani do: uprzątnięcia błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z chodników położonych wzdłuż nieruchomości, przy czym za taki chodnik uznaje się wydzieloną część drogi publicznej służącą dla ruchu pieszego położoną bezpośrednio przy granicy nieruchomości (właściciel nieruchomości nie jest obowiązany do uprzątnięcia chodnika, na którym jest dopuszczony płatny postój lub parkowanie pojazdów samochodowych).

Zadaniem zarządcy drogi jest pozbycie się błota, śniegu i lodu uprzątniętych z chodników przez właścicieli nieruchomości przyległych do drogi publicznej.

/red., UG Jabłonna/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close