Jabłonna: Karnawałowe spotkanie z muzyką w Pałacu

Pałac w Jabłonnie, Fot. Legio24.pl

W najbliższą niedzielę (20.01) w jabłonowskim pałacu odbędzie się kolejne spotkanie w ramach popularnego cyklu „Pałacowych Spotkań z Muzyką”. Tym razem, z racji trwającego karnawału, w programie koncertu znalazły się utwory lekkie, łatwe i przyjemne, pochodzące głównie ze znanych operetek i musicalów. Początek zaplanowano na godz. 13:00.

Olga Maroszek wprowadzi nas w świat musicalu i operetki. Z biegiem „Moon River” Manciniego wypłyniemy z biletem powrotnym z Nowego Jorku, aby z Gershwinem („The Man I Love”) dotrzeć do Karoliny Południowej, bo tam już czas na „Summertime”. Nie ominie nas rejs parostatkiem po „Mississippi”, wizyta u „Barona Cygańskiego”, Cole Porter zaprosi do Paryża. A tam, pod osłoną nocy, wszystko może się zdarzyć („Strangers in the Night”).

Z drugiej strony wzywa kraina skrzypcowych szlagierów. Organizatorzy zabiorą nas na „Maskaradę”, do Wiednia („Schön Rosmarin”).Odwiedzimy węgierskie karczmy, czyli czardy z cygańską muzyką (utwory Brahmsa, Montiego, Dinicu) oraz szczęśliwą Warszawę dwudziestolecia międzywojennego Kazimierza Turewicza.

Po koncercie w Galerii Sztuki Współczesnej „Oranżeria” nastąpi otwarcie nowej wystawy prac Waldemara MAJORA Fydrycha.

Wstęp jest wolny.

/red./

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Jabłonna: Karnawałowe spotkanie z muzyką w Pałacu"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *