ReklamaKomunikacjaLegionowskiWiadomości

Jabłonna: Wznowiono prace przy przebudowie skrzyżowania DK61 z ul. Akademijną

Reklama

Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, obecnie trwa zabezpieczenie robót przy kanalizacji deszczowej w ścieżce rowerowej oraz poboczu w kierunku Legionowa. Ruch pieszych odbywa się bez zakłóceń, natomiast wyłączony jest pas ścieżki dla rowerzystów.

Reklama

Na jezdni w kierunku Warszawy wykonawca prowadzi prace polegające na zmianie geometrii pasa dla skrętu w lewo. Roboty realizowane są pod ruchem z miejscowym zawężeniem lewego pasa.

Co robią?

Inwestycja ma celu poszerzenie drogi o dodatkowe prawoskręty (na obu jezdniach: w kierunku Legionowa i w stronę Warszawy), przebudowę istniejących chodników i ścieżek pieszo-rowerowych, oświetlenia, odwodnienia i urządzeń teletechnicznych. Wszystko po to, by poprawić płynność oraz bezpieczeństwo ruchu w tym rejonie.

Inwestorem zastępczym zadania jest gmina Jabłonna.

Utrudnienia dla kierowców

Obecna zmiana w organizacji ruchu związana jest z miejscowym zawężeniem lewego pasa ruchu na jezdni w stronę Warszawy.

W kolejnych etapach, utrudnienia będą odczuwać piesi i rowerzyści z uwagi na przebudowę ścieżki pieszo-rowerowej i części chodnika a także korzystający z przystanku autobusowego, który zostanie przeniesiony na ul. Akademijną , w celu przebudowy zatoki autobusowej. W międzyczasie skrócony zostanie lewoskręt i zwężony lewy pas ruchu dla jadących na wprost jezdnią w stronę Legionowa.

Najtrudniejszym etapem pod kątem utrudnień dla kierowców, przewidzianym do wprowadzenia w połowie wakacji, będą ograniczenia w ruchu na ciągu głównym DK61, co będzie związane z frezowaniem nawierzchni i ułożeniem dwóch nowych warstw: wiążącej na poszerzeniach oraz ścieralnej na całej szerokości. W pierwszej fazie prace będą prowadzone na jezdni w kierunku Legionowa a następnie na jezdni w stronę Warszawy. W celu minimalizacji utrudnień w ruchu roboty będą prowadzone w porze nocnej i tylko w weekend. W tym czasie ruch kołowy w obu kierunkach będzie się odbywał jedną jezdnią.

Planowany termin zakończenie prac to koniec sierpnia 2020 r.

/red., GDDKiA/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close