Reklama

Legio EduLegionowskiWiadomości

Jabłonna: Gminne przedszkole do rozbudowy

Reklama

Władze Jabłonny planują rozbudować gminne przedszkole. Dobudowanie 4 sal dydaktycznych, gabinetów specjalistycznych oraz nowych pomieszczeń socjalnych pozwoli na przyjęcie do placówki nawet 220 najmłodszych mieszkańców.

Reklama

– W czerwcu Rada Gminy wprowadziła do tegorocznej uchwały budżetowej zadanie pod nazwą „Wykonanie projektu rozbudowy Przedszkola Gminnego w Jabłonnie w oparciu o istniejące zaplecze gospodarczo-kuchenne”, na realizację którego zabezpieczono 35 000 zł. W sierpniu Rada zwiększyła kwotę do 44 157 zł. Zabezpieczona kwota pozwoliła zlecić wykonanie projektu rozbudowy przedszkola Polskiej Grupie Projektowej (przedsiębiorstwu, które złożyło najkorzystniejszą ofertę spośród 5 wykonawców, do których wysłano zapytania) – czytamy w komunikacie UG Jabłonna.

Na razie nie wiadomo dokładnie kiedy rozpoczną się prace. – Chcemy, by rozbudowa rozpoczęła się już w przyszłym roku – mówi Portalowi Legio24.pl Michał Smoliński, rzecznik prasowy UG Jabłonna. Czy tak się stanie? Wszystko zależy od radnych, którzy do końca roku uchwalą przyszłoroczny budżet gminy. Według szacunków koszt inwestycji to 2 mln 200 tys. złotych. Gmina planuje sfinansowanie części tych kosztów ze środków unijnych.

/red/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close