Reklama

LegionowskiWiadomości

Jabłonna: Gminna gazeta za rozsądne pieniądze

Reklama

Tylko niespełna 15 tys. złotych przeznaczy w tym roku Urząd Gminy Jabłonna na wydawanie swojej gazety „Wieści z naszej gminy”. Dwumiesięcznik będzie liczył każdorazowo 16 stron.

Reklama

Gmina Jabłonna zawsze oszczędnie podchodziła do wydatków na własną gazetę. Podobnie jak w ubiegłym roku wydatki na urzędowy informator są jednymi z najniższych w powiecie legionowskim i wyniosą w całym 2016 roku zaledwie 14 682 złote. „Wieści z naszej gminy” będą tradycyjnie wydawane w cyklu 2-miesięcznym. Każdy numer liczyć ma 16 stron, a nakład 1500 egzemplarzy.

Składem urzędowego czasopisma zajmie się firma RITF z Jabłonny. Za każdy numer policzy sobie 971 zł brutto. Druk odbywać się będzie w otwockiej drukarni „Greg”. Koszt druku informatora w całym 2016 roku wyniesie 8856 złotych brutto.

Urząd Gminy Jabłonna nie ponosi dodatkowych kosztów związanych z dystrybucją gazety. – Wszystko robimy we własnym zakresie – informuje naszą redakcję Michał Smoliński, rzecznik prasowy UG Jabłonna.

Jak jest gdzie indziej?

Dla porównania Legionowo na druk własnej gazety wyda w tym roku prawie 22 tys złotych oraz tradycyjnie wesprze finansowo – zlecając druk ogłoszeń – należącą do miejskiej spółki KZB Gazetę Miejscową na prawie 40 tys. złotych – daje to łączny wydatek na prasę w kwocie około 62 tys. złotych. Natomiast Starostwo Powiatowe w Legionowie na wydawanie swojej gazety „Kurier” przeznaczyło prawie 88 tys. złotych.

Czytaj więcej:

/red/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close