Reklama

LegionowskiNajważniejszeWiadomości

Jabłonna: Ekologiczna bomba w okolicy Buchnika. “Składowisko zostanie zlikwidowane”

Reklama

Nielegalne wysypisko śmieci znajdujące się na granicy Jabłonny i Warszawy zostanie zlikwidowane – zapewnia Urząd Gminy w Jabłonnie. Sprawa została nagłośniona w mediach społecznościowych w ubiegłym tygodniu. Podczas wieczornego spaceru w okolicy Buchnika jedna z mieszkanek natknęła się na liczące kilkadziesiąt metrów kwadratowych, śmierdzące chemikaliami, składowisko odpadów. O sprawie natychmiast poinformowała opinię publiczną, zainteresowały się nią również ogólnopolskie media – Super Express i Radio Zet.

Reklama

– Podczas wieczornego spaceru w okolicy uroczyska Buchnik (gmina Jabłonna, pow. legionowski) natknęłam się na miejsce pełne porzuconych odpadów chemicznych, w sumie ok. kilkadziesiąt metrów kwadratowych. W tym miejscu unosi się dosyć wyczuwalny chemiczny zapach, co może świadczyć o rozszczelnieniu wielu opakowań – napisała internautka na jednej z lokalnych grup w serwisie społecznościowym Facebook.

Sprawa znana. Policja umorzyła postępowanie

Do problemu odniósł się wójt Jabłonny Jarosław Chodorski. Przyznał on, że sprawa jest mu znana i została zgłoszona na policję. Stróże prawa umorzyli jednak postępowanie, bo nie wykryto sprawców. Po zainteresowaniu się dzikim wysypiskiem przez ogólnopolskie media Urząd Gminy obiecał jednak w ciągu kilku dni uprzątnąć odpady. Sprawcy mają zostać ukarani – zapewniają urzędnicy. Oczywiście o ile uda się ich ustalić.

Problem znany od roku?

Problem nielegalnego wysypiska śmieci w okolicy Buchnika jest znany od około roku. Piszą o tym internauci na jednej z grup na portalu Facebook. Dlaczego więc dopiero teraz sprawą zainteresowali się urzędnicy? Czy to kwestia zainteresowania ogólnopolskich mediów?

/red., Radio Zet, Super Express, Facebook/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close