Reklama

LegionowskiWiadomości

Jabłonna: Dostaną prawie 200 tys. zł na zakup nowego samochodu dla strażaków

Reklama

Urząd Gminy Jabłonna dostanie 190 tys. złotych na zakup nowego samochodu gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej. Samochód ma trafić do druhów tak szybko jak to tylko możliwe. Już rozpoczęły się przygotowania do przeprowadzenia odpowiedniej procedury przetargowej.

Reklama

– 190 tys. zł, które otrzyma Gmina z Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, to maksymalna kwota dofinansowania przewidziana dla zakupu pojazdów tej kategorii. Oczekując na oficjalne pismo informujące o decyzji Zarządu rozpoczęliśmy przygotowania do przeprowadzenia procedury przetargowej, w wyniku której zostanie wyłoniony dostawca pojazdu – czytamy w komunikacie UG Jabłonna.

Za pieniądze, które oficjalnie zostały przyznane 26 lipca gmina zakupi samochód typu średniego, z napędem na 4 koła i z sześcioosobową kabiną. Auto zaopatrzone będzie w 2500 litrowy zbiornik wody, zbiornik na środek pianotwórczy oraz będzie posiadało wbudowany system oświetlenia miejsca zdarzenia. Nowy zakup niewątpliwie poprawi zdolności operacyjne jabłonowskiej jednostki OSP.

– Gmina Jabłonna 30 maja aplikowała również o środki finansowe dostępne w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na zadanie dotyczące zakupu wyżej opisanego samochodu oraz pozostałego wyposażenia jabłonowskiej jednostki OSP. Wniosek jest procedowany przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych. Ocena wniosku przebiega dwuetapowo – ocenę formalną mamy już za sobą, przed nami ocena merytoryczna – Czytamy w komunikacie Urzędu Gminy.

Jednostka OSP w Jabłonnie posiada obecnie na wyposażeniu dwa pojazdy: samochód typu ciężkiego- SCANIA z 2011 r. ze zbiornikiem na wodę o pojemności 5 000 litrów, oraz samochód ratowniczy średni typu STAR 266 1988 r. Niewątpliwie chlubą strażaków jest wciąż sprawna drabina mechaniczna, zamontowana na samochodzie marki MAGIRUS DEUTZ z 1968 roku! Pojazd ten można podziwiać podczas pikników, jak również w akcji – między innymi w trakcie ćwiczeń przeciwpożarowych chociażby w budynku Urzędu Gminy.

/red/

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AntySPAM *

Back to top button