Jabłonna: Centrum PAN musi powstać w dwa lata

Tylko dwa lata ma Polska Akademia Nauk na wybudowanie w Jabłonnie swojego Centrum Badawczego. Jeśli centrum nie powstanie w tym czasie otrzymane w tym tygodniu pieniądze na jego budowę mogą przepaść. Wszystkiemu winne są unijne procedury, które zobowiązują PAN do rozliczenia dotacji do roku 2015. Aby dotację dało się rozliczyć Centrum Badawcze powinno już w tym czasie funkcjonować.

[easyrotator]erc_10_1355388705[/easyrotator]

To dobra i zła wiadomość. Z jednej strony wiadomo, że PAN będzie dążył do szybkiego wybudowania prestiżowego centrum, z drugiej istnieje obawa, że się po prostu nie wyrobi. Problemem mogą być zawiłości polskiego prawa budowlanego, które nakładają wiele obowiązków na inwestora. Przysłowiowe “kciuki” za powodzenie inwestycji trzyma wójt Jabłonny Olga Muniak. – Centrum Badawcze PAN byłoby nie tylko wielką prestiżową budowlą, słynną na cały kraj, ale przede wszystkim dałoby szansę Jabłonnie bycia pierwszą w Polsce samowystarczalną energetycznie gminą – przyznaje wójt Jabłonny w rozmowie z LEGIO24.

[easyrotator]erc_30_1355389171[/easyrotator]

Przypomnijmy, że w tym tygodniu Urząd Marszałkowski przyznał Polskiej Akademii Nauk prawie 76 mln złotych na budowę Centrum Badawczego zajmującego się problematyką energetyczną. Pieniądze te pochodzą z dotacji Unii Europejskiej.

/wł/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Jabłonna: Centrum PAN musi powstać w dwa lata"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *