Reklama

KulturaLegionowskiPo godzinachWiadomości

Jabłonna: Biblioteka świętowała Dzień Pluszowego Misia

Reklama

W środę (20.11), kilka dni przed oficjalnymi obchodami, Gminna Biblioteka Publiczna świętowała Dzień Pluszowego Misia. Dzieci z przedszkoli w Jabłonnie i Chotomowie miały okazję obejrzeć spektakl w wykonaniu aktorów Teatru Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa, którzy przyjechali z przedstawieniem zatytułowanym „Miś Marcel i przyjaciele kłopotów mają wiele”.

Reklama

Zaprezentowany spektakl to bajka ukazująca wartość przyjaźni jako bardzo ważnej więzi. Główny bohater, Miś Marcel, obchodził swoje urodziny. Obok niego wystąpili jego przyjaciele: Króliczek, Kangur i Tygrys, którzy zastanawiali się jak zdobyć wymarzone prezenty dla jubilata. Miś zrozumiał, a dzięki niemu dzieci na widowni, że nie rzeczy materialne, a samo staranie się i gesty naszych przyjaciół – to najlepszy prezent. Podczas oglądania spektaklu było dużo śmiechu, a dzieci z ochotą uczestniczyły we wspólnej zabawie.

Dzień Pluszowego Misia obchodzimy 25 listopada. Święto, które ma wymiar również symboliczny, jest bardzo sympatyczne i coraz powszechniej obchodzone na całym świecie. Ponadczasowość pluszowych misiów sprawiła, że bajki o nich są chętnie oglądane przez kolejne pokolenia dzieci.

/red./

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close