Reklama

LegionowskiWiadomości

Jabłonna: Bezpłatne chipowanie psów. Akcja trwa do końca listopada

Reklama

Do 30 listopada mieszkańcy gminy Jabłonna będą mogli bezpłatnie oznakować swojego psa za pomocą chipa. Dzięki temu bezbolesnemu zabiegowi łatwiej będzie czworonoga odnaleźć w przypadku, gdy się zgubi. Będzie można także wyrobić mu psi paszport, umożliwiający legalne podróżowanie po całej Unii Europejskiej.

Reklama

– Psa chipuje się tylko raz w ciągu jego całego życia, a ponieważ chip zbudowany jest z materiałów biologicznie obojętnych, nie ulega degradacji. Ponadto mikrochipy nie wymagają zasilania, nie zużywają się i nie wymagają wymiany. Chip jest wprowadzany przez lekarza weterynarii pod skórę psa. Zabieg trwa kilka sekund i jest dla zwierzęcia bezbolesny. Niewielki chip generuje 15-to cyfrowy numer, możliwy do odczytania za pomocą specjalnego czytnika. Gdyby zdarzyło się, że zwierzak ucieknie, zagubi się lub zostanie skradziony, każda osoba, która dysponuje czytnikiem np. lekarz weterynarii lub osoba odławiająca bezdomne zwierzęta po odczytaniu mikrochipa psa i wprowadzeniu numeru do specjalnej wyszukiwarki odnajdzie dane personalne opiekuna. Jednocześnie elektroniczne oznakowanie jest niezbędnym wymogiem do wyrobienia paszportu, który trzeba posiadać, aby móc legalnie podróżować z czworonogiem po krajach Unii Europejskiej – czytamy w komunikacie Urzędu Gminy Jabłonna.

Warunki bezpłatnego oznakowania psa:
• zwierzę musi ukończyć 4-ty miesiąc życia,
• okazanie dokumentu potwierdzającego zamieszkanie właściciela psa na terenie gminie Jabłonna,
• okazanie książeczki zdrowia psa z aktualnym potwierdzeniem szczepienia psa przeciwko wściekliźnie.

Po spełnieniu tych warunków właściciel czworonoga otrzyma skierowanie na wykonanie zabiegu w Lecznicy dla Zwierząt Zygmunta Kosackiego znajdującej się przy ul. Szkolnej 22 A. Po jego wykonaniu zostanie wystawiony dokument poświadczający elektroniczne oznakowanie psa, a dane dotyczące zwierzęcia i jego właściciela zostaną wprowadzane do Międzynarodowej Bazy Danych SAFE ANIMAL.

Dodatkowe informacje na temat akcji można uzyskać osobiście w Wydziale Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Gminy Jabłonna, pokój 29 lub telefonicznie pod numerem: (22) 767-73-39. Akcja jest finansowana w całości z budżetu gminy.

wiesek_www

/red/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close