Jabłonna: Bezpłatna mammografia już na początku września

Fot. Mat. prasowe LUX-MED

Na początku września mieszkanki gminy Jabłonna będą mogły wykonać bezpłatną mammografię. W czwartek (7.09) specjalny mammobus będzie dyżurował przy Gminnym Centrum Kultury i Sportu. Aby wziąć udział w badaniu należy dokonać wcześniejszej rejestracji telefonicznej.

Badania przeznaczone są dla kobiet w wieku od 50 do 69 lat. Zapisy telefoniczne odbywają się 7 dni w tygodniu pod numerem 58 666 2 444.

Masz wątpliwość, czy badanie mammograficzne jest konieczne?

Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich – dwóch projekcji każdej piersi. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju – wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia. – Mimo, iż mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi – mówi dr Małgorzata Cymerman z LUX MED Diagnostyka. – Zachęcamy panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek.

/red/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Jabłonna: Bezpłatna mammografia już na początku września"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *