Reklama

LegionowskiWiadomości

Jabłonna: Bezpieczniej na przystankach i przejściach dla pieszych dzięki nowemu oświetleniu

Reklama

Urząd Gminy Jabłonna oświetlił 21 przejść dla pieszych i 16 przystanków autobusowych. Zdaniem urzędników inwestycja zrealizowana w Bożej Woli, Suchocinie, Skierdach, Rajszewie i w Jabłonnie znacząco poprawiła bezpieczeństwo pieszych użytkowników dróg.

Reklama

– Jeszcze niedawno, przeprawienie się przez ul. Modlińską w zachodniej części gminy sprawiało nie lada wyzwanie. Mimo ograniczeń prędkości oraz oznakowania poziomego i pionowego kierowcy nie zawsze na czas dostrzegali przejście dla pieszych, a piesi przechodzący przez jezdnię drogi wojewódzkiej 630 nie byli ani bezpieczni ani widoczni. Inwestycja zrealizowana przez gminę zmieniła tę sytuację. W miejscowościach Rajszew, Skierdy, Suchocin i Boża Wola oświetliliśmy 10 przejść dla pieszych i 16 przystanków autobusowych – czytamy w komunikacie wydanym przez jabłonowskich samorządowców.

W Rajszewie oświetlone zostały trzy przejścia przez ul. Modlińską na wysokości skrzyżowań z ulicami: Golfową, Jaśminową i tzw. Drogą Raszewską. Lampy ledowe oświetliły także przystanki autobusowe przy ul. Golfowej i Jaśminowej.

Oświetlone zostały dwa przejścia dla pieszych oraz przystanki autobusowe w Suchocinie- na wysokości ul. Modlińskiej 127 oraz przy skrzyżowaniu z ul. Wiślaną i ul. Sołecką.

W Skierdach, oświetlone przejścia dla pieszych znajdują się przy skrzyżowaniu ul. Modlińskiej z ul. Skrajną i Nadwiślańską, Muzyczną i Puszczyka oraz przy skrzyżowaniu z ul. Lipową. Wzdłuż DW630 w Skierdach Gmina wybudowała 600 m oświetlenia stref przejściowych przy wyżej wymienionych przejściach, co stanowi jednocześnie oświetlenie przystanków przy ul. Nadwiślańskiej i Skrajnej, Muzycznej i Puszczyka oraz Lipowej i przy Szkółce Leśnej.

Ledowe lampy oświetlają dwa przejścia dla pieszych w Bożej Woli przy skrzyżowaniu ul. Modlińskiej z ul. Dębową i ul. Modrzewiową oraz z ul. Klonową oraz strefy przy przejściach i przystanki znajdujące się przy skrzyżowaniach z ul. Dębową i ul. Modrzewiową. Piesi w Bożej Woli muszą jeszcze przez pewien czas szczególnie uważać na nowo powstałym przejściu przez ul. Modlińską w pobliżu ul. Leśnej. Obecnie trwa projektowanie oświetlenia, a budowa jest przewidziana jeszcze w tym roku, po uzyskaniu stosownych pozwoleń na budowę.

Wzdłuż ul. Modlińskiej w Jabłonnie oświetlone zostało 7 przejść dla pieszych na wysokości skrzyżowań z ulicami: Dębową, Chotomowską, Miłą, Różową, Abramowicza i Zegrzyńską (2 przejścia) oraz jeden przejazd dla rowerzystów na wysokości posesji przy Modlińskiej 122. Ponadto oświetlono przejścia dla pieszych na drogach gminnych. Ledowe lampy oświetliły przejścia na ul. Modlińskiej przy Poczcie, na wysokości ul. Źródlanej oraz przy z skrzyżowaniu z ul. Piaskową. Nowe oświetlenie pojawiło się również na przejściu dla pieszych na ul. Szkolnej – przy parkingu Szkoły Podstawowej im. AK.

Całkowity koszt inwestycji realizowanej w formule projektuj i buduj wynosi – 602 675,40 zł. Inwestycja sfinansowana została z budżetu Gminy Jabłonna.

/red./

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close