Jabłonna: Betonowe “spowalniacze” na ul. Osiedlowej

Dość oryginalne “spowalniacze” postawił na drodze jeden z mieszkańców ul. Osiedlowej w Jabłonnie, któremu przeszkadzały pędzące pod oknami samochody. Atrapa działa – auta zwalniają i ostrożnie omijają przeszkody. Jednak większość kierowców wymownie puka się w czoło…

Fot. CzytelnikaFot. Czytelnik

2 lipca rozpoczęła się budowa ronda przy CEKS oraz chodnika na odcinku od ulicy Kisielewskiego w Chotomowie do cmentarza w Jabłonnie. O ile dla uczniów remonty oznaczają nadzieję na bezpieczniejszą drogę do szkoły, to dla kierowców niosą przede wszystkim utrudnienia. Na czas budowy na ul. Partyzantów/Chotomowskiej wprowadzono ruch wahadłowy. Dodatkowo wyznaczono objazd dla jadących ul. Kisielewskiego. By dostać się do centrum Chotomowa musimy przejechać ulicą Polną. Kierowcy, którzy kierują się do Jabłonny, korzystają z ulicy Osiedlowej.

Niebezpieczne spowalniacze

Właśnie na ulicy Osiedlowej jeden z mieszkańców wpadł na pomysł, jak zmusić kierowców do ściągnięcia nogi z gazu. Na środku drogi ustawił „zwalniacze drogowe” domowej konstrukcji. Są to duże betonowe bloczki z metalową rurą. Nie zachęcamy do naśladowania. Pomysł choć oryginalny, stwarza ogromne zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego.

O opinię w tej sprawie poprosiliśmy już legionowską drogówkę. Gdy tylko ją otrzymamy, przekażemy ją na łamach Portalu Legio24.pl .

Aktualizacja 28.07.2014 r. godzina 12.23

Następnego dnia po publikacji artykułu (23.07), betonowe spowalniacze zniknęły z uliczki. W poniedziałek (28.o7) Komenda Powiatowa Policji w Legionowie udzieliła odpowiedzi na pytanie czytelników dotyczące bezpieczeństwa na drodze Osiedlowej w gminie Jabłonna:

Sprawdziliśmy ulicę i obecnie nie ma na jezdni  elementów zagrażających bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Ponadto jak ustalono ulica Osiedlowa w Jabłonnie jest drogą prywatną. Policja działa natomiast zgodnie z Ustawą Prawo o ruchu drogowym na drogach publicznych, w strefach zamieszkania oraz strefach ruchu. Przepisy wspomnianej ustawy stosuje się również do ruchu odbywającego się poza miejscami wyżej wymienionymi w zakresie m.in. koniecznym dla uniknięcia zagrożenia bezpieczeństwa osób czego w przypadku ulicy Osiedlowej na chwilę obecną nie ujawniliśmy.

/iw/

W odpowiedzi na mail dot. ulicy Osiedlowej w Jabłonnie informuję, iż sprawdziliśmy ulicę i obecnie nie ma na jezdni  elementów zagrażających bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Ponadto jak ustalono ulica Osiedlowa w Jabłonnie jest drogą prywatną. Policja działa natomiast zgodnie z Ustawą Prawo o ruchu drogowym na drogach publicznych, w strefach zamieszkania oraz strefach ruchu. Przepisy wspomnianej ustawy stosuje się również do ruchu odbywającego się poza miejscami wyżej wymienionymi w zakresie m.in. koniecznym dla uniknięcia zagrożenia bezpieczeństwa osób czego w przypadku ulicy Osiedlowej na chwilę obecną nie ujawniliśmy.

asp. Emilia Kuligowska
oficer prasowy KPP Legionowo

1 raz komentowano artykuł "Jabłonna: Betonowe “spowalniacze” na ul. Osiedlowej"

  1. Spowalniacz z tej samej grupy spowalniaczy, co metalowa linka rozciągnięta od drzewa do drzewa. Ciekawe kto płaci za szkody, jak ktoś na tym auto uszkodzi? A pytanie co, jak wieczorem po zmroku jakiś motorowerzysta zaliczy lot nad tą przeszkodą. Konsekwencje mogą być opłakane.
    Choć z drugiej strony, rozumiem determinację mieszkańca, który nagle stał sie mieszkańcem gruntowej autostrady.

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *