Jabłonna: 25-latek bez prawa jazdy pędził po obwodnicy 128 km/h. Okazało się, że był pijany

Obwodnica Jabłonny, Fot. arch. Legio24.pl

W poniedziałek (24.10) policjanci legionowskiej drogówki zatrzymali 25-letniego Emila D. Mężczyzna, jadąc obwodnicą Jabłonny rozpędził swoje audi do zawrotnej prędkości 128 km/h. Jakby tego było mało, okazało się że nie posiada prawa jazdy, a na dodatek jest pijany.

– W poniedziałek, około godz. 20:00 policjanci patrolujący teren obwodnicy Jabłonny zauważyli mknące audi. Sprawdzili prędkość z jaką jechało i okazało się, że w miejscu, gdzie dozwolona jest prędkość do 70 km/h, kierowca jechał 128km/h. Funkcjonariusze niezwłocznie przystąpili do zatrzymania pojazdu – mówi podkom. Emilia Kuligowska, rzecznik prasowa KPP Legionowo, która dodaje, że podczas kontroli mundurowi wyczuli od kierowcy woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało u niego 0,67 promila alkoholu w organizmie. O dalszej jeździe nie mogło być więc mowy. Mężczyzna został zatrzymany.

Kłopoty 25-letniego kierowcy potęguje również fakt, że nie posiada on w ogóle uprawnień do kierowania pojazdami.

Jak zapowiada podkom. Kuligowska, mężczyzna wkrótce usłyszy zarzuty.

/red/

5 razy komentowano artykuł "Jabłonna: 25-latek bez prawa jazdy pędził po obwodnicy 128 km/h. Okazało się, że był pijany"

 1. Wszystko fajnie wygląda na papierze i na drodze tyle, że Prawa w Polsce nie wszyscy respektują. A chodzi o to co zrobić, żeby było inaczej. Policjanta postawić na każdym skrzyżowaniu lub radary poukrywać co kilka kilometrów z bezpośrednią ściągalnością grzywny z konta bankowego potencjalnego pirata.

 2. Wiktor,
  Sprawa jest bardzo prosta. Trzeba w tym miejscu postawić ograniczenie prędkości do 50. To się sprawdza wszędzie, najlepszy dowód na to jak powszechnie jest stosowane.

 3. “rozpędził swoje audi do zawrotnej prędkości 128 km/h”
  “a na dodatek jest pijany”
  Drugie ustalenie wyjaśnia pierwsze. Bo już zacząłem się zastanawiać co to za audi. Tak prawdopodobnie nie był w stanie zmienić biegu na wyższy i stąd tylko 128km/h.
  Poza tym ma chłopak farta, przynajmniej nie straci prawa jazdy.
  Nasuwa się tylko jedna refleksja dla wszystkich wodzów w Kraju jak zrobić aby takich numerów w przyszłości nie było. Może obowiązkowy czytnik prawa jazdy w każdym aucie uniemożliwi skutecznie jazdę bez uprawnień???

 4. To nie był kierowca,tylko potencjalny morderca.Tak należy mówić o takich łajzach.

 5. Dziki_Kieł | 25/10/2016, godz. 15:01 |

  To chyba maluchem jechał a nie audi… że prędkości 128km/h nadano na tym odcinku nazwę “zawrotna” zważywszy, że jeszcze jakiś czas temu dozwolona prędkość na obwodnicy, która została pod taką ową przecież zaprojektowana wynosiła wartość trzycyfrową… a więc bliską zawrotnej… chyba że chciał zawracać z taką prędkością i stąd ta nazwa w tym raporcie/artykule.

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *