ReklamaLegionowskiNa sygnaleWiadomości

Jabłonna: 20-latek nie chciał pogodzić się z utratą prawa jazdy i wsiadł za kierownicę. Teraz grozi mu 2 lata więzienia

Reklama

Policjanci legionowskiej drogówki zatrzymali na terenie Jabłonny 20-letniego mężczyznę, który kierował samochodem nie posiadając prawa jazdy. Uprawnienia do kierowania zostały mu cofnięte na drodze decyzji administracyjnej. Teraz 20-latkowi grozi nawet 2 lata więzienia.

Reklama

Jak czytamy w komunikacie KPP Legionowo, na terenie gminy Jabłonna policjanci drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę citroena. W trakcie podjętej interwencji mundurowi ustalili, że mężczyzna nie ma uprawnień do kierowania pojazdami. Zostały mu one cofnięte na podstawie decyzji administracyjnej. Mundurowi ustalili, że 20-latek ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami od lutego 2020 roku.

Rzeczniczka legionowskich policjantów podkom. Justyna Stopińska zapowiada, że teraz mieszkaniec powiatu legionowskiego odpowie za przestępstwo z art. 180a kodeksu karnego. Zgodnie z jego dyspozycją każdy „Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu, prowadzi pojazd mechaniczny, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”.

/red./

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close