ReklamaLegionowskiWiadomości

Jabłonna: 1,5 tys. zł nagrody dla sołectwa Dąbrowa Chotomowska

Reklama

Sołectwo Dąbrowa Chotomowska (gmina Jabłonna) otrzymało 1,5 tys. złotych nagrody od samorządu Województwa Mazowieckiego. Miejscowość ta została wyróżniona w konkursie „Najaktywniejsze sołectwo Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich – Sukcesy widać po sąsiedzku”.

Reklama

Za nami czwarta edycja konkursu „Najaktywniejsze sołectwo Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich – Sukcesy widać po sąsiedzku”. Komisja konkursowa, jak czytamy w komunikacie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, nie miała łatwego zadania, wybierając najaktywniejszych z aktywnych.

Jak podsumowuje członek zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska, sołectwa w życiu mieszkańców pełnią bardzo ważną rolę. – Dzięki tym wspólnotom realizowane są ciekawe projekty i powstają wyjątkowe inicjatywy. Co roku konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem – wskazała.

Do konkursu każda gmina z Mazowsza mogła zgłosić tylko jedno sołectwo. Osiągnięcia, wydarzenia i inicjatywy, zrealizowane inwestycje, które rozwinęły sołectwo przedstawiono w formie dokumentów: tekstów w kronice, sprawozdań, relacji w mediach czy zdjęć.

Tegorocznym laureatem konkursu zostało sołectwo Dziecinów z gm. Sobienie Jeziory, które wygrało 7 tys. zł. Z kolei sołectwo Dąbrowa Chotomowska w gminie Jabłonna zostało w konkursie wyróżnione. Dzięki temu wzbogaci się o 1,5 tys. zł.

/red./

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close