Jabłonna: 14 tys. złotych dofinansowania dla biblioteki na zakup nowości wydawniczych

Fot. pixabay.com

Jabłonowska biblioteka otrzymała kolejne dofinansowanie na zakup nowości wydawniczych. W tym roku, podobnie jak w roku ubiegłym, jest to kwota aż 14 tys. złotych. Pieniądze pochodzą z budżetu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i trafią do Jabłonny na mocy umowy z Biblioteką Narodową.

Umowę o dofinansowanie podpisano pod koniec lipca, a pieniądze mają trafić do Gminnej Biblioteki Publicznej w Jabłonnie w najbliższym czasie. Za kwotę 14 tys. złotych biblioteka planuje zakup nowości wydawniczych, które wzbogacą księgozbiór nie tylko w siedzibie głównej – w Jabłonnie, ale także w filii w Chotomowie.

– W tym roku Biblioteka w Jabłonnie otrzymała dofinansowanie, tak jak w roku ubiegłym w wysokości 14. 000, -zł. Są to największe z dotychczasowych dotacji, otrzymywanych przez naszą Bibliotekę od 13 lat – chwali się dyrekcja jabłonowskiej książnicy.

Pierwsze nowości książkowe, zakupione z otrzymanych pieniędzy mają pojawić się w ofercie biblioteki pod koniec sierpnia.

/red/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Jabłonna: 14 tys. złotych dofinansowania dla biblioteki na zakup nowości wydawniczych"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *