Inwestycje w Legionowie: “Ten chodnik nie dotrwa do wiosny”

Remont chodnika przy ul. Olszankowej w Legionowie. Fot. Legio24

Jesienną porą w Legionowie trwa wysyp niewielkich inwestycji, często związanych z remontami lub budową chodników w mieście. W związku z jedną z takich inwestycji od naszej czytelniczki dotarł list. Publikujemy go poniżej.

Witam, jestem mieszkanką Legionowa od ok. 35 lat. Lubię to miasto. Jednak ostatnio wiele rzeczy mnie dziwi. Chciałabym zaprosić Waszą Redakcję na ul. Olszankową , gdzie w połowie od PEC do SP 4 trwa właśnie wymiana chodnika. O dziwo , bo w tym rejonie nie dzieje się nic ( prócz beznadziejnej hali sportowej). Chodnik jest wykonywany przez firmę XXX, przez kilku pracowników mających jeden samochodzik. Chodnik jest z szarej kostki, choć wcześniej wykonane pół z czerwonej, a firma nie ma jednego profesjonalnego sprzętu. Wykonanie tego woła o pomoc!!! Kto nam to zgotował, ten chodnik nie dotrwa do wiosny. A wjazdy do posesji są pomijane. Przyjedźcie, poobserwujcie i spróbujcie wyjaśnić co tu w ogóle się dzieje. Kto jest wykonawcą i dlaczego to jest tak robione? Kto za to odpowiada w Ratuszu.

To jak cyrk, jakbyśmy sami ułożyli ten chodnik to lepiej by wyglądał. A nasz radny Smogorzewski nie odbiera telefonu…on tu nie mieszka. Może Wam się uda dotrzeć do Radnego i zapytać , co dla nas zrobił…

Pozdrawiam licząc na Wasze wsparcie.

(Dane czytelniczki do wiadomości redakcji)

Ocenią przy odbiorze

Na naszą prośbę o skontrolowanie remontu oraz inne pytania dotyczące chodnika przy ul. Olszankowej otrzymaliśmy z legionowskiego ratusza lakoniczną informację. – Inwestycja jest w toku. Potencjał prac jest zgodny z wymogami zawartymi w przetargu, a remont jest kontrolowany przez Inspektora Nadzoru Technicznego. Ocena prac będzie możliwa po ich zakończeniu, na etapie odbioru. – pisze Tamara Mytkowska, rzecznik prasowy UM Legionowo. Warto dodać, że Mytkowska potrzebowała aż tydzień na skonstruowanie tej odpowiedzi. A sprawa dotyczy przecież kwestii ważnej, poruszonej przez zaniepokojonych mieszkańców.

Jaki koszt?

Za wykonanie remontu chodnika w ulicy Olszankowej na odcinku od ulicy bpa Władysława Bandurskiego do ulicy Jana Pawła I w Legionowie odpowiada firma J.M.S. z Warszawy, która w przetargu zaoferowała najlepszą cenę. Koszty prac mają wynieść nieco ponad 119 tys. zł brutto. Co ważne, wykonawca oferuje 6-letni okres gwarancji na roboty.

/red/

22 razy komentowano artykuł "Inwestycje w Legionowie: “Ten chodnik nie dotrwa do wiosny”"

 1. Filantrop | 09/11/2016, godz. 10:00 |

  @Daro pluj dalej masz coraz wieksza wprawe?

 2. @filantrop
  Wskaż chociaż jedno zdanie gdzie krytykowałem sens budowy chodnika
  Krytykowałem jedynie PARTACTWO przy jego budowie
  Kłam dalej

 3. Filantrop | 26/08/2016, godz. 23:20 |

  @daro jezeli za bzdure uwazasz budowe chodnika. No tak w zamian za to mozna by zlobek. Tyle trudu z zemsty ze dziecka do zlobka nie przyjeli. Oby twoje to trudu nie szkoda

 4. @Filantrop mój ty zachwalaczu każdej bzdury wychodzącej z legionowskiego ratusza.
  Nie jestem ekspertem ale widząc tak jak i okoliczni mieszkańcy w jaki sposób realizowano tę “inwestycję” mam prawo do krytyki
  Od braku zabezpieczenia miejsca prac do ekipę która zrobiła to byle jak
  Cały ten “remont” to pokaz nieudolności urzędników którzy “zobaczyli” nieprawidłowości dopiero po zakończeniu prac mimo uwag zgłaszanych przez mieszkańców

 5. Filantrop | 28/05/2016, godz. 14:32 |

  @Daro moj ty ekspercie od wszystkiego czy aby wytrzma do jesieni? Czy tez szerokosc szczeliny pozwala Ci bardziej dokladnie ocenic czas rozpadu tej budowli?

 6. Na początku Olszankowej od skrzyżowania z Jana Pawła niedługo będzie można wyjąć kostkę rękami, między krawężnikiem a kostką pojawia się coraz większa szczelina
  Widać że chodnik zaczyna się rozłazić

 7. Elżbieta Gudnowska | 25/05/2016, godz. 08:44 |

  @Daro na Twojo opinię zawsze można liczyć. Trafnie podsumowane.

 8. Elżbieta Gudnowska | 25/05/2016, godz. 08:43 |

  @Edyta czy Ty nigdy nie wypiłaś sobie piwka dla ochłody ? Kto jest bez winy niechaj pierszy rzuci kamieniem!

 9. Filantrop | 24/05/2016, godz. 18:43 |

  Ludziska patrzcie wiosna przyszla i chodnik wytrzymal.

 10. Dziś ok. 16.00 pracownicy firmy X porządkowali chodnik. Byli w takim stanie nietrzeźwości, że nie mogli ustac na nogach, nawet łopaty utrzmac. Jednego z nich prowadziła taczka, bo sam nie był w stanie się utrzymac w pionie. Miałam zadzwonic do ratusza do Pani, która nadzoruje inwestycje miejskie i jak to nazwała”remont chodnika”, ale było za późno. WSTYD drogi RATUSZU!!! Następnym razem nagramy z sąsiadami film i pokażemy Wam, wezwiemy też Policję, bo Ci Panowie stanowili zagrożenie w ruchu ulicznym.

 11. Dziki_Kieł | 03/02/2016, godz. 14:22 |

  A bo to łatwo zawsze jest krytykować a robota nie jest łatwa! Pracownicy pewnie wyczuwają nieprzyjazną atmosferę w koło całej tej inwestycji i pracują zestresowani i bez radości a zestresowany i bez zapału do pracy pracownik to niedokładny pracownik- może popełniać błędy i układać chodnik fragmentami i z odstępami!

 12. Filantrop | 03/02/2016, godz. 12:33 |

  Daro ty się znasz i na zagęszczaniu i na zanieczyszczeniu powietrza, na komunikacji miejskiej, a teraz pokazujesz, że i nadzór budowlany nie jest Ci obcy. Pięknie.

 13. Remont chodnika wykonany w sposób fatalny i bezmyślny. Najpierw rozgrzebano chodnik na niemal całej długości, zrobiono głębokie wykopy pod krawężniki których nie zabezpieczono, samochody jadące przy krawędzi wykopu spowodowały że asfalt zaczął pękać nie mówiąc już o tym że mozna było tam połamać nogi
  Miejsce pracy wygrodzono dopiero po interwencjach ludzi
  Samo układanie chodnika to pokaz bezmyślności, kostkę układano fragmentami, kładziono 5 metrów kostki zostawiano metrową dziurę, następnie 5 metrów kostki i takie dziury zostawiono na długie tygodnie
  Ekipa do pracy składała się z Ukraińców, jednego dnia przyjechali trochę podłubali łopatami bo generalnie nie mieli innego sprzętu a następnego dnia się nie pojawili
  Oczywiście nikt z władz Legionowa nie widział nic niestosownego w pracach tej firmy, według nich przebieg prac był prawidłowy

 14. witam wszystkich apropo Olszankowej,od strony os. młodych kilka lat temu zrobiono w końcu piękną gładką asfaltową drogę, i zaczeły powstawać domy. Po wykonaniu budowy bliżniaków przy PECU ok300 m od wiazdu w strone osiedla młodych. Fachowcy postanowili zrobić przyłącze wod kan i wycieli pas nowiutkiego asfaltu, robią przyłącze ok,i tu sie zaczyna problem po zakończeniu prac załatali usuniety wczesniej wycinek w taki sposób że brak mi słów, normalny lej po bombie.
  Kto tam mieszka lub przejeżdża, na pewno się ze mną zgodzi.Gdzie jest kierownik który odbierał prace? dlaczego nie wykonano przecisku?

 15. Witam.
  Końca nie widać tej przewspaniałej inwestycji.
  Niebezpiecznie jest się poruszać na tym odcinku Olszankowej.
  Ekipa raz przyjeżdża, raz ma wolne,pali, pije, a robota stoi w miejscu.
  Porozwalane krawężniki, kostka, palety,piach,nie mozna przejść normalnie. Na poboczach stoją niezabezpieczone palety z kostką,można sobie nieźle uszkodzić auto.
  Ogólnie strasznie to wszystko wygląda.
  Ogólnie partacze jakich mało.

 16. Na Olszankowej cyrku ciag dalszy.Znaki jednak gdzies sie pojawily.Lepiej pozno niz wcale…Liczba robotnikow:4. Pozostawiam bez komentarza.

 17. Polskie przepisy są tak głupio skonstruowane, że można zarzucać złe wykonanie dopiero przy odbiorze, nie w jego trakcie. Warto żeby o tym wiedzieć. W tym przypadku nie dopatrywałbym, się złej woli urzędników, a złych przepisów, za które samorząd nie odpowiada.

 18. Po,co czekać na zakończenie źle wykonanej inwestycji,skoro można zapobiec wykonywania gniotów i usprawnić prace ze skutkiem natychmiastowym.Czy urzędników nie obowiązuje myślenie??

 19. Ewa-autorka lkomentarza | 20/11/2015, godz. 20:58 |

  Witam, mimo zapewnień pani z ratusza, dopiero w dniu dzisiejszym pojawił się znak. Aż jeden znak( zwężenia pasa ruchu) na długości remontowanego odcinka. Za to kostka do ułożenia wylądowała po drugiej stronie na przeciwległym pasie drogi. Gratuluję pomysłu!!!Gdzie jest straż miejska? Oby ktoś w nią nie wjechał po ciemku. Jeśli chcecie Państwo zobaczyc inwestycyjny absurd w naszym mieście, zapraszamy na Olszankową. Praca przy remoncie ( jak to określa pracownica ratusza) chodnika i jego wygląd wołają o pomstę do boga.

 20. Pani Ewa ma oczywiście rację ale już jest niedobra dla urzędników bo zgłosiła swoje uwagi, które są jak najbardziej słuszne. Ja również obserwuję te prace z wielkim zażenowaniem.Potwierdzam rónież,ze mimo wysyłanych e-maili nasz radny P.Marcin Smogorzewski na nie również nie odpowiedział.

 21. To naprawde wyglada jak cyrk.

 22. Witam.
  W dniu dzisiejszym jako mieszkanka posesji przy ul. Olszankowej dzwoniłam w tej sprawie do legionowskiego ratusza, gdzie udało mi się porozmawiać z panią z Wydziału Komunalnego, który nadzoruje inwestycję. Jak się okazało nie ja pierwsza prosiłam o interwencję w tej sprawie,bo pani znała już “bolączki” mieszkańców Olszankowej i jednoczesnej widowni tego , co widać za ich oknem. Pytałam, gdzie są znaki informujące o remoncie chodnika. Ważne jest, że strażnicy miejscy zabezpieczali miejsca remontu chodnika dopiero wczoraj- w poniedziałek 16.11 ok. 21.45( teraz wiadomo, że po interwencji Waszej gazety zapewne). Remontowany chodnik od strony PEC-u już się rozchodzi na boki. Pani z UM twierdziła, że bywa na miejscu remontu i póki co , uwag nie ma. A że płyty krawężnika są krzywo poukładane? Na pytanie czemu chodnik jest z szarej kostki, skoro cześć ulicy ma chodnik czerwony, nie uzyskałam odpowiedzi. Gdy pytałam o wjazdy do posesji, to i owszem będą robione, tylko później. Ale czemu później i gdzie tu logika , też nie wiadomo?
  Pani w Wydziału Komunalnego była bardzo miła, nawet przyznała mi w końcu rację, ze inwestycja i firma, która to wykonuje to jeden wielki niewypał i zapewniła, że pojawią się znaki, ostrzeżenia od ul. Jana Pawła, a i że źle wykonana inwestycja nie zostanie odebrana.

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *