Reklama

Mazowsze - wiadomości z regionu

Informatyzacja w Pokrzywnicy na całego

Reklama

Mieszkańcy Pokrzywnicy i okolic będą mogli załatwiać wiele urzędowych spraw przez Internet. Ci, którzy nie mają dostępu do Sieci w domu, będą mogli skorzystać z bezpłatnych punktów dostępu do Internetu w Urzędzie Gminy Pokrzywnica. Nowy sprzęt komputerowy trafi również do czterech szkół podstawowych i gimnazjum.

Reklama
foto: UG Pokrzywnica

Inwestycja zostanie przeprowadzona dzięki przyznanej przez Zarząd Województwa Mazowieckiego dotacji unijnej w wysokości ponad 1,9 mln zł. Wartość całego przedsięwzięcia to koszt przeszło 2,3 mln zł. Umowę w tej sprawie podpisali dziś Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska oraz Wójt Gminy Pokrzywnica Adam Dariusz Rachuba i Skarbnik Halina Gryc.

Dzięki planowanej inwestycji zarówno urząd, jak i pięć gminnych placówek oświatowych przejdą pełną informatyzację. Zostanie zakupiony niezbędny sprzęt komputerowy – komputery, drukarki, kserokopiarka, skaner, a także odpowiednie oprogramowanie. Wszystkie instytucje będą odpowiednio zsieciowane. Będą dzięki temu korzystać z Zintegrowanej Platformy Informatycznej, która pozwoli obsługiwać jednolite systemy – np. finansowo-księgowy, zarządzania personelem. Dzięki temu sprawniej będzie przebiegać rozliczanie podatków i wnoszonych opłat.

Aby ułatwić mieszkańcom i przedsiębiorcom załatwianie spraw w urzędzie, powstaną dwa PIAP-y (czyli punkty publicznego dostępu do Internetu). Jeden z nich będzie wyposażony w drukarkę, która umożliwi drukowanie formularzy lub potwierdzeń.

Zwiększy się również dostęp do informacji na temat bieżącej pracy Rady Gminy – jej posiedzenia będą transmitowane przez Internet. Informatyzacja ma też dodatkowe aspekty ekologiczny i ekonomiczny – nie trzeba będzie drukować wszystkich materiałów na sesje Rady, ponieważ większość rzeczy dostępna będzie dzięki tablicy interaktywnej.

Projekt będzie realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2007-2013, w odpowiedzi na konkurs przeprowadzony przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych.

/UG Pokrzywnica/

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close