Informacja w sprawie elektrowni wiatrowych na terenie Winnicy

foto: sxc.hu

Wójt Gminy Winnica informuje, że do dnia, to jest 26.10.2012r. nie wpłynął do tut. Urzędu wniosek o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach na realizację budowy elektrowni wiatrowych na terenie naszej gminy. Nadmieniam, że lokalizacja takich inwestycji wymaga uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach przedsięwzięcia, a proces oceny oddziaływania inwestycji na środowisko odbywa się przy udziale regionalnego dyrektora ochrony środowiska oraz inspektora sanitarnego.

foto: sxc.hu

Jednocześnie przestrzega się mieszkańców gminy przed pochopnym i nieprzemyślanym podpisywaniem umów związanych z przeznaczeniem gruntów pod wiatraki.

Ze zgłoszeń mieszkańców wynika, że przedstawiciele firm „wiatrowych” zaoferowali podpisanie umów wstępnych na wydzierżawienie gruntu pod wiatraki.

Jednocześnie zwracam się do sołtysów, do których zgłaszają się przedstawiciele firm o wymuszenie na tych firmach przeprowadzenia szeroko zakrojonych konsultacji społecznych. Proszę uczulić mieszkańców, aby wstrzymali się z decyzją ze względu na brak dotychczasowej komunikacji społecznej oraz wyjaśnienia kwestii lokalizacyjnych inwestycji.

Wójt Gminy Winnica
/-/ lek. wet. Aleksander Piątkowski

/UG Winnica/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Informacja w sprawie elektrowni wiatrowych na terenie Winnicy"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *