Inauguracja Uniwersytetu III Wieku w Jabłonnie

Ponad 140 słuchaczy i słuchaczek z terenu całej gminy uczestniczyło w poniedziałek 11 października w inauguracji Uniwersytetu III Wieku w Jabłonnie.

W uroczystościach, które odbyły się w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Jabłonnie wzięła udział Wójt Olga Muniak, sekretarz Ambasady Meksyku Monica Velarde oraz znany fotograf i autor wernisaży Ryszard Sobolewski.

Wójt Olga Muniak powitała uczestników życząc wszystkim wytrwałości i wielu ciekawych zajęć. Przekazała również dobrą wiadomość o uruchomieniu od początku tego roku akademickiego Uniwersytetu III Wieku w Chotomowie.

Gościem honorowym inauguracji była w tym roku sekretarz Ambasady Meksyku Monica Velarde. Powodem jej obecności było otwarcie wystawy „Meksyk – kraj wielu kultur” autorstwa Ryszarda Sobolewskiego, którą swoim patronatem objęła Ambasada Meksyku w Polsce. Na wystawie w Domu Ogrodnika można obejrzeć niepowtarzalne zdjęcia z mało znanych i niedostępnych miejsc w Meksyku, do których dotarł autor wystawy.

Wystawa zdjęć nie była jedyną atrakcją tego dnia. Na scenie w sali widowiskowej wystąpiła czwórka muzyków z zespołu „Mariachi Los Amigos”. Zagrali najpopularniejsze i najbardziej znane melodie meksykańskie. Tego samego dnia odbyła się również degustacja specjałów kuchni meksykańskiej, pokaz i sprzedaż rękodzieła meksykańskiego oraz wystawa tkaniny artystycznej „Gobelin – spełnione marzenia”.

Na zakończenie uroczystości studenci UIIIW mieli możliwość zapisania się do sekcji tematycznych. A w tym roku wybór jest z pewnością taki jakiego wcześniej nie było. W czwartym roku działalności na studentów UIIIW czeka mnóstwo interesujących zajęć. Organizatorzy przygotowali kursy: języka angielskiego, malarstwa, tkactwa, informatyczny, fotografii, taniec, aerobik, pilaset i nordic walking. Nowością są: kurs grafiki komputerowej, yoga, język włoski, teatr z elementami muzyki i warsztaty biżuteryjne. Poza sekcjami tematycznymi, co dwa tygodnie będą odbywały się wykłady.

W związku z bardzo dużym zainteresowaniem w tym roku Uniwersytet będzie działał również w Chotomowie. Uroczysta inauguracja odbędzie się w poniedziałek 18 października w filii Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Chotomowie, przy ul. Strażackiej 8.

(źródło: UG Jabłonna, foto: UG Jabłonna)

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Inauguracja Uniwersytetu III Wieku w Jabłonnie"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *