Reklama
Dobrze Wiedzieć!Zdrowie

Implanty zębowe – co warto wiedzieć?

Czasami z różnych przyczyn w naszym uzębieniu pojawiają się braki. Najpopularniejszym sposobem na ich uzupełnienie są implanty stomatologiczne. Służą one do uzupełniania bądź odbudowywania uzębienia. Niestety nie u każdego można wykonać implant zęba. Sprawdź, z jakich materiałów wykonuje się implanty i u kogo taka metoda uzupełniania ubytków się nie sprawdzi.

Reklama

Jakie są rodzaje implantów zębowych?

Pierwszym podstawowym kryterium służącym do podziału implantów jest materiał, z którego się je wykonuje. Największą popularnością cieszą się implanty z tytanu, ponieważ są bardzo wytrzymałe, są doskonałą bazą dla protezy stałej lub wyjmowanej, w tym także dla mostu protetycznego. Gdy implantolog wszczepi w kość implant tytanowy staje się on sztucznym korzeniem zęba i w ciągu kilku miesięcy zrasta się z tkanką zęba, tworząc jedną spójną całość.

Oprócz implantów tytanowych mamy jeszcze implanty cyrkonowe, zwane również implantami ceramicznymi. Sztuczny korzeń wraz koroną wykonuje się z tlenku cyrkonu. Wyglądem implant tego typu przypomina ludzką kość, cechuje się wysoką odpornością na ścieranie i w żaden sposób nie reaguje na zmiany temperatury w jamie ustnej.

Nie wiesz, jaki implant wybrać? Dobry implantolog z Denis Clinic doradzi Ci, który z wymienionych sprawdzi się u Ciebie najlepiej. Pełną ofertę kliniki znajdziesz pod adresem: https://denisclinic.pl/oferta/implanty/.

Przeciwwskazania do wszczepienia implantu stomatologicznego

Zła wiadomość jest taka, że nie u każdego można wszczepić implant zębowy. Przeciwwskazania mogą być ogólne lub bezpośrednio wynikające ze stanu zdrowia. Wśród nich jest m.in. ciąża, cukrzyca, nowotwory, narkomania, alkoholizm i młody wiek. Jeśli stomatolog stwierdzi u nas paradontozę, implantu zębowego również nie będzie dało się wykonać.

Wszczepianie implantów zębowych

Zabieg najczęściej trwa od 30 minut do 2 godzin, w zależności od ilości wszczepianych implantów. Odbywa się to w znieczuleniu miejscowym, w bardziej skomplikowanych przypadkach dentysta zaleca znieczulenie ogólne. W pierwszej kolejności wykonywane jest zdjęcie pantomograficzne celem ustalenia ilości i jakości tkanki kostnej. Jeśli wszczepienie jest możliwe, specjalista wywierca w kości otwór, w który następnie wkręca implant zębowy. Czas gojenia to około pół roku.

Polecany gabinet stomatologiczny, gdzie wykonuje się implanty zębowe w Warszawie to Denic Clinic. Tutaj także wyprostujesz swoje zęby, ale też wykonasz różne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej takie jak wampirzy lifting. Już dziś umów się na wizytę.

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button