Reklama

Dobrze Wiedzieć!Zdrowie

Implanty zębowe – co warto wiedzieć?

Reklama

Czasami z różnych przyczyn w naszym uzębieniu pojawiają się braki. Najpopularniejszym sposobem na ich uzupełnienie są implanty stomatologiczne. Służą one do uzupełniania bądź odbudowywania uzębienia. Niestety nie u każdego można wykonać implant zęba. Sprawdź, z jakich materiałów wykonuje się implanty i u kogo taka metoda uzupełniania ubytków się nie sprawdzi.

Reklama

Jakie są rodzaje implantów zębowych?

Pierwszym podstawowym kryterium służącym do podziału implantów jest materiał, z którego się je wykonuje. Największą popularnością cieszą się implanty z tytanu, ponieważ są bardzo wytrzymałe, są doskonałą bazą dla protezy stałej lub wyjmowanej, w tym także dla mostu protetycznego. Gdy implantolog wszczepi w kość implant tytanowy staje się on sztucznym korzeniem zęba i w ciągu kilku miesięcy zrasta się z tkanką zęba, tworząc jedną spójną całość.

Oprócz implantów tytanowych mamy jeszcze implanty cyrkonowe, zwane również implantami ceramicznymi. Sztuczny korzeń wraz koroną wykonuje się z tlenku cyrkonu. Wyglądem implant tego typu przypomina ludzką kość, cechuje się wysoką odpornością na ścieranie i w żaden sposób nie reaguje na zmiany temperatury w jamie ustnej.

Nie wiesz, jaki implant wybrać? Dobry implantolog z Denis Clinic doradzi Ci, który z wymienionych sprawdzi się u Ciebie najlepiej. Pełną ofertę kliniki znajdziesz pod adresem: https://denisclinic.pl/oferta/implanty/.

Przeciwwskazania do wszczepienia implantu stomatologicznego

Zła wiadomość jest taka, że nie u każdego można wszczepić implant zębowy. Przeciwwskazania mogą być ogólne lub bezpośrednio wynikające ze stanu zdrowia. Wśród nich jest m.in. ciąża, cukrzyca, nowotwory, narkomania, alkoholizm i młody wiek. Jeśli stomatolog stwierdzi u nas paradontozę, implantu zębowego również nie będzie dało się wykonać.

Wszczepianie implantów zębowych

Zabieg najczęściej trwa od 30 minut do 2 godzin, w zależności od ilości wszczepianych implantów. Odbywa się to w znieczuleniu miejscowym, w bardziej skomplikowanych przypadkach dentysta zaleca znieczulenie ogólne. W pierwszej kolejności wykonywane jest zdjęcie pantomograficzne celem ustalenia ilości i jakości tkanki kostnej. Jeśli wszczepienie jest możliwe, specjalista wywierca w kości otwór, w który następnie wkręca implant zębowy. Czas gojenia to około pół roku.

Polecany gabinet stomatologiczny, gdzie wykonuje się implanty zębowe w Warszawie to Denic Clinic. Tutaj także wyprostujesz swoje zęby, ale też wykonasz różne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej takie jak wampirzy lifting. Już dziś umów się na wizytę.

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close