Reklama
BiznesLegionowskiNajważniejsze

Ile zarabia się w Legionowie?

Legionowo znalazło się na czwartym miejscu w ogólnopolskim rankingu zarobków  w mniejszych miastach za rok 2012. Z badania przeprowadzonego przez firmę Sedlak&Sedlak wynika, że w tej kategorii więcej zarabiają tylko mieszkańcy Polkowic, Piaseczna i Pruszkowa.

Reklama

fot. sxc.hufot. sxc.hu

Średnie wynagrodzenie w Legionowie w 2012 roku – jak głosi wspomniane badanie – wyniosło 4300zł brutto. Jego autorzy zwracają uwagę, że to właśnie bliskość stolicy wpływa na poziom zarobków.

W raporcie, który przedstawiła firma Sedlak&Sedlak możemy przeczytać, że w miastach liczących do 75 tys. mieszkańców, najlepiej zarabiają mieszkańcy Polkowic (woj. dolnośląskie) z wynikiem 5235 zł brutto miesięcznie.  Na drugim i trzecim miejscu rankingu znalazły się Piaseczno i Pruszków. Przeciętne wynagrodzenie wyniosło tam odpowiednio 5 000 zł i 4 400 zł. Legionowo plasuje się na czwartej pozycji w rankingu.

Gdzie najgorzej?

Na ostatnim miejscu w tabeli zarobków znalazły się Chełm, Ełk oraz Zamość. Przeciętna pensja w tych miastach wyniosła 2 700 PLN brutto miesięcznie.

Do tej pory badania wynagrodzeń były przeprowadzane przede w wszystkim w dużych miastach. Teraz zbadano natomiast, ile zarabia się w stolicach powiatów.

/wł/

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

6 razy komentowano

  1. Chyba z legionowskiego CCC wzięli te dane,gzie robol u Miłka zarabia 900 zł. Netto.śmiechu warte.

  2. Witam Serdecznie

    Pokuszę się o coś więcej. Prosiłbym redakcję o informację w jaki sposób została wyliczona średnia pensja podana w powyższym artykule. Rozumiem że średnie kwoty mogły zostać zapożyczone z innego źródła (chociaż w takim wypadku źródło powinno zostać podane) więc proszę o informacje skąd Państwo wzięliście te dane.

  3. kto tyle zarabia? nasi radni i urzędnicy ??? pensje w wielu miejscach nie przekraczają 1500 netto za cały etat. hahahah śmiech na sali.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button