Igrzyska podsumowane

Najlepsi sportowcy oraz czołowi trenerzy zostali nagrodzeni na wczorajszej (28.X) sesji Rady Powiatu w Legionowie.

Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej są realizowane nieprzerwanie od 2000 roku. Startują w nich prawie wszystkie szkoły z terenu powiatu, które rywalizują w kilkunastu dyscyplinach sportowych. Pierwsze podsumowanie Igrzysk odbyło się w 2007 roku, kiedy tak naprawdę zaczęły się tworzyć zręby Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego. W ramach współzawodnictwa sportowego prowadzonego przez Powiat startują szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne. Wczorajsze uhonorowanie miało jak zwykle wyjątkowo uroczysty charakter, bo odbyło się podczas sesji Rady Powiatu. Nagrody wręczył wicestarosta Janusz Kubicki wraz z Przewodniczącym Rady panem Szymonem Rosiakiem. Oprócz pamiątkowych, wykonanych z drzewa różanego dyplomów, szkoły otrzymały bony na zakup sprzętu sportowego, a młodzież odtwarzacze MP3 oraz stroje sportowe.

Pani Barbara Przytuła-Doktorska z LO im. Marii Konopnickiej w Legionowie odbiera gratulacje z rąk wicestarosty / foto: Starostwo Powiatowe w Legionowie

Podsumowanie sezonu 2009/2010 przedstawia się następująco:

Szkoły Podstawowe:
I miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 8 w Legionowie
II miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 7 w Legionowie
III miejsce – Szkoła Podstawowa w Białobrzegach.
IV miejsce – Szkoła Podstawowa w Jabłonnie
V miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 w Legionowie
VI miejsce – Szkoła Podstawowa w Woli Kiełpińskiej

W kategorii szkół podstawowych najwyżej na Mazowszu uplasowała się szkoła nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego w Legionowie. Na 242 sklasyfikowane placówki zajęła 16 miejsce. Do tego sukcesu przyczyniła się drużyna gimnastyków, która za I miejsce w Województwie Mazowieckim otrzymała od wicestarosty odtwarzacze mp3.

REKLAMA

Szkoły Gimnazjalne:
I miejsce – Gimnazjum w Stanisławowie Pierwszym
II miejsce – Gimnazjum Nr 4 w Legionowie
III miejsce – Gimnazjum w Jabłonnie
IV miejsce – Gimnazjum w Woli Kiełpińskiej
V miejsce – Gimnazjum w Serocku
VI miejsce – Gimnazjum nr 2 w Legionowie

W kategorii szkół gimnazjalnych najwyżej na Mazowszu uplasowało się gimnazjum nr 4 w Legionowie. Na 308 sklasyfikowanych placówek gimnazjum zajęło 18 miejsce. Wicestarosta wręczył pierwszej na Mazowszu, a czwartej w Polsce drużynie siatkarek stroje sportowe, aby godnie reprezentowały Powiat na zawodach rangi krajowej i międzynarodowej.

Szkoły ponadgimnazjalne:
I miejsce – Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Legionowie
II miejsce – Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Legionowie
III miejsce – Powiatowy Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jerzego Siwińskiego w Legionowie

Dodatkowo wicestarosta wyróżnił dyplomami okolicznościowymi i bonami na zakup odzieży sportowej następujących trenerów:

– panie: Annę Borkowską, Barbarę Przytułę-Doktorską, Wandę Myślińską, Annę Leja, Katarzynę Madej, Wandę Jastrzębską, Irenę Koper, Dorotę Pawlak, Annę Wenerską, Ewelinę Kościesza,

– panów: Tadeusza Szczygielskiego, Janusza Patriaka, Romana Madeja, Krzysztofa Kunę, Wojciecha Augustynowicza, Ryszarda Świąteckiego, Michała Madeja, Grzegorza Tuziemskiego, Mariusza Rosińskiego, Daniela Krepsa, Piotra Cesarczyka, Ryszarda Pileckiego

Realizacja tych kilkudziesięciu imprez nie byłaby możliwa bez pracy nauczycieli, którym Starostwo Powiatowe składa serdeczne podziękowania. To dzięki ich wysiłkowi Igrzyska mają charakter profesjonalny, a nasze dzieci z roku na rok osiągają coraz lepsze wyniki.

Życzymy sukcesów szkołom, które startują w Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej. Następne podsumowanie już za rok.

(źródło: Starostwo Powiatowe w Legionowie)

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Igrzyska podsumowane"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *