I Liga Piłki Ręcznej: Już pięć punktów przewagi

19:58, 08.12.2014

To miał być hit kolejki, jak i całej pierwszej rundy rozgrywek I Ligi Piłki Ręcznej Grupy A. Polski Cukier Pomezania Malbork, wicelider tabeli w sobotę (6.12) podejmował we własnej hali lidera rozgrywek KPR Borodino Legionowo.

Od 4:3 do 12:16

W początkowej fazie meczu lepsze wrażenie na parkiecie sprawiali gospodarze i to oni prowadzili 4:3. Podopieczni Roberta Lisa i Marcina Smolarczyka zaczęli rozkręcać się od 8 minuty. Wtedy to trzy bramki rzucił Kamil Ciok, wyprowadzając swój zespół na prowadzenie 6:4. Od 20 minuty KPR już do końca pierwszej połowy nadawał ton grze i na przerwę schodził do szatni z czterobramkowym prowadzeniem.

Dużo "niesłusznych" kar i pasjonujący finisz gości

Aż 24 karnych minut otrzymali w tym spotkaniu legionowianie (16 w drugiej odsłonie). Tomasz Kasprzak i Łukasz Wolski trzykrotnie opuszczali parkiet z dwuminutowymi karami. Trzecie kary równały się automatycznie z czerwonymi kartkami. Część kar na pewno była niezasłużona. Ważne jednak, że KPR potrafił w końcówce spotkania zachować zimną krew i... odjechać gospodarzom. Jeszcze w 55 minucie Pomezania traciła do rywali zaledwie jedną bramkę (24:25). Wtedy to goście pokazali ogromną klasę, trafiając jeszcze 7 bramek, przy 4 gospodarzy. W całym meczu najwięcej bramek dla KPR-u trafił Ciok, który dziewięciokrotnie znalazł sposób na bramkarzy Pomezanii. Nie odstawał Witalij Titow, który zanotował jedną bramkę mniej od Cioka.

Teraz Puchar Polski i ostatni mecz rundy

W najbliższą środę legionowscy szczypiorniści zagrają w kolejnej rundzie Pucharu Polski. W Arenie Legionowo podejmą utytułowanego rywala, jakim jest Śląsk Wrocław. Drużyna z Dolnego Śląska słabo spisuje się w rozgrywkach PGNiG Superligi Mężczyzn. Zajmuje dopiero 10 lokatę, choć w ostatnim meczu zespół potrafił zremisować 30:30 z wyżej notowanym rywalem Górnikiem Zabrze. Zapowiada się więc arcyciekawe spotkanie. Trzy dni później KPR zagra ostatni ligowy mecz z Kar-Do Spójnia Gdynia. Sobotni rywal legionowian zajmuje czwartą lokatę w rozgrywkach I ligi. Miejmy nadzieję, że 13 kolejka nie będzie pechowa dla lidera z Legionowa.

Polski Cukier Pomezania Malbork - KPR Borodino Legionowo 28:32 (12:16)

Polski Cukier Pomezania: R.Kądziela, Sibiga - Cieślak 7, Boneczko 6, Suwisz 5, Perwenis 3, Dukszto 3, Baraniak 2, Hanis 1, Maluchnik 1 oraz Miedziński, Potoczny, Cielątkowski.

KPR Borodino Legionowo: Krekora, Ner - Ciok 9, Titow 8, Gawęcki 5, Kasprzak 4, Prątnicki 3, Dzieniszewski 2, Suliński 1, Wuszter, Brinovec, Wolski.