Reklama
NajważniejszeTelekomunikacja dla CiebieWiadomości

Huawei wspiera Serock w budowie smart city!

Reklama

Firma Huawei Polska podpisała porozumienie o współpracy z Miastem i Gminą Serock, której celem jest uczynienie z Serocka innowacyjnego i ekologicznego miasta. Wdrożenie standardów smart city ma nastąpić poprzez zastosowanie nowoczesnych technologii i rozwiązań sieciowych.

Reklama


– Terry Dong, dyrektor zarządzający Huawei Enterprise Polska oraz Artur Borkowski, Burmistrz Miasta i Gminy Serock podpisali 17 czerwca porozumienie ws. współpracy. Jej celem jest realizacja projektu Serock SmartCity, obejmującego cyfryzację gminy, w tym rozwój technologii informacyjno-komunikacyjnych oraz zwiększenie dostępności sieci światłowodowej dla mieszkańców i wdrożenie rozwiązań niwelujących oddziaływanie człowieka na środowisko naturalne – czytamy w komunikacie wydanym przez Huawei Polska.

– W czasach, gdy większość z nas nie tylko pracuje, ale i załatwia sprawy urzędowe zdalnie, inwestycje w nowoczesne rozwiązania IT, sieci 5G i światłowody są konieczne, aby stworzyć optymalną infrastrukturę cyfrową. To właśnie ona jest kamieniem węgielnym każdego inteligentnego miasta. Cieszę się, że Huawei może być partnerem Serocka w jego cyfrowym rozwoju. Globalnie zdobyte doświadczenie Huawei stawia nas w idealnej pozycji, aby pomóc miejskim społecznościom w stymulowaniu innowacji i rozwoju, który ma uczynić miasto bardziej atrakcyjnym dla mieszkańców czy przedsiębiorstw oraz inwestorów – powiedział Ryszard Hordyński, dyrektor ds. strategii i komunikacji w Huawei Polska.

Co w umowie?

Współpraca zakłada wymianę doświadczeń miedzy władzami lokalnymi, a ekspertami Huawei. Na jej dalszych etapach obie strony chcą zaangażować się w budowę i wdrażanie innowacyjnych rozwiązań oraz analizowanie ich efektywności. Stale rosnąca populacja miasta i całej gminy Serock kreśli przed władzami lokalnymi wyzwania, których skala i natężenie nie znajdują precedensu w historii gminy.

– Ostatni rok uświadamia nam, że technologie cyfrowe, do których wielu z nas dotychczas podchodziło z pewną dozą nieufności, są niezbędnym narzędziem naszego codziennego życia. To one pozwoliły nam przetrwać okres pandemii i w wielu przypadkach umożliwiły utrzymanie aktywności zawodowej. Widząc te zależności chcemy rozwijać dostępność najnowszych technologii dla mieszkańców Miasta i Gminy i cieszymy się że zyskujemy w tym zadaniu potężnego sojusznika – podsumował Artur Borkowski, Burmistrz Miasta i Gminy Serock.

Technologia to przyszłość…

Według różnych raportów, na początku 2020 roku było już ponad 5,5 tys. smart cities na świecie. Idea smart city nie jest tylko futurystyczną wizją miasta wypełnionego robotami i autonomicznymi rozwiązaniami. To przede wszystkim filozofia efektywnego i oszczędnego wykorzystania zasobów i najnowszych technologii z korzyścią dla mieszkańców i otaczającej miasto przyrody.

Szacuje się, że do 2050 r. 68 proc. światowej populacji będzie mieszkać na obszarach miejskich. W miarę jak miasta przechodzą w kierunku inteligentnego zarządzania, Huawei pomaga w dostarczaniu technologii cyfrowych do każdej osoby, domu i organizacji, aby stworzyć w pełni połączony, inteligentny świat. Firma Huawei pomogła już stworzyć ponad 160 inteligentnych miast w ponad 100 krajach i regionach.

Huawei na cenzurowanym

Przy okazji nie możemy zapominać o kontrowersjach związanych z chińską firmą Huawei. Znalazła się ona na cenzurowanym między innymi w Stanach Zjednoczonych, które oskarżyły firmę o szpiegostwo na rzecz komunistycznego rządu w Pekinie. Władze USA zakazały działalności firmy na swoim terytorium, zakazały także używania dostarczanych przez nią technologii w sieciach komórkowych 5G. W ślad za USA poszły także inne państwa na świecie.

Ostatnio było także głośno o aferze z holenderskim operatorem komórkowym KPN, który cały system bilingowy oparł na infrastrukturze Huawei. Po wielu latach wyszło na jaw, że pracownicy chińskiej firmy mieli dostęp do danych klientów, w tym przedstawicieli holenderskiego rządu. Ostatecznie KPN wycofał z użycia system bilingowy Huawei.

Od wdrożenia systemu chińskiego dostawcy odstąpił także Polkomtel, operator polskiego Plusa. W tym przypadku jednak chodziło o opóźnienia w realizacji kontraktu.

Chińska firma Huawei zaprzecza jakimkolwiek pogłoskom, jakoby miała dopuszczać się przekazywania informacji na rzecz komunistycznego rządu Chińskiej Republiki Ludowej.

/red., Huawei Polska/

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AntySPAM *

Back to top button