Handlowały papierosami z przemytu

Policjantka z wydziału kryminalnego podczas wspólnego patrolu ze strażnikami miejskimi w ramach służby ponadnormatywnej zatrzymała dwie kobiety. 38-letnia Monika S. i 56-letnia Grażyna Z. na targowisku w Legionowie sprzedawały papierosy pochodzące z przemytu. Zgodnie z kodeksem karno-skarbowym za ten czyn grozi kara grzywny, przepadek zabezpieczonego towaru oraz do 3 lat pozbawienia wolności.

fot. LEGIO24

Targowisko miejskie w Legionowie to punkt, w którym oprócz osób zajmujących się legalnym handlem można spotkać również takie, które trudnią się sprzedażą papierosów czy też alkoholu bez polskich znaków akcyzy narażając tym samym skarb państwa na znaczne straty.

Poza tym takie właśnie produkty przez nikogo w żaden sposób niekontrolowane i pochodzące głównie z przemytu stanowią zagrożenie dla życia i zdrowia potencjalnych nabywców. Wiedzą o tym legionowscy policjanci i dlatego we wszystkie dni targowe w mundurach i po cywilnemu wnikliwie sprawdzają i kontrolują to, co się dzieje na lokalnym bazarze. Efektem ich pracy są liczne zatrzymania osób trudniących się tym procederem oraz ujawnianie i zabezpieczanie nielegalnego towaru.

Tak było i tym razem. W minioną sobotę (23.02) patrol służby ponadnormatywnej (służba pełniona przez funkcjonariuszy w dniu wolnym od pracy),  finansowanej przez lokalny samorząd, w skład którego wchodziła policjantka z wydziału kryminalnego oraz dwóch strażników miejskich zatrzymał dwie osoby. Kobiety w wieku 38 i 56 lat oferowały do sprzedaży papierosy bez polskich znaków akcyzy. Monika S. i Grażyna Z. w podręcznych torbach miały przy sobie 292 paczki wyrobów tytoniowych o czarnorynkowej wartości ponad 2000 złotych.

W związku z ujawnionym przestępstwem kobiety zostały zatrzymane i przesłuchane w charakterze podejrzanych. Za to przestępstwo kodeks karno-skarbowy przewiduje karę grzywny, przepadek zabezpieczonego towaru a nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

/KPP Legionowo/

1 raz komentowano artykuł "Handlowały papierosami z przemytu"

  1. Gonia ludzi na targowiskach, a wiadomo że wysokie podatki obnizają sprzedaż legalnych papierosów. Pojawia się pytanie, kto na tym zarabia?

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *