Groźny wypadek na przejeździe kolejowym

Wczoraj rano na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Janówku Drugim doszło do zderzenia pociągu ekspresowego relacji Kraków-Gdańsk z samochodem osobowym. W wypadku ranny został 48-letni mężczyzna, który śmigłowcem lotniczego pogotowia ratunkowego przetransportowany został do szpitala w Warszawie.

Trwa policyjne dochodzenie, które ma na celu ustalenie okoliczności, w których doszło do wczorajszego wypadku. Z nieustalonych dotąd przyczyn tuż po godzinie dziesiątej kierowca renault, clio na niestrzeżonym przejeździe kolejowym wjechał wprost pod nadjeżdżający pociąg. Pojazd wraz z uwięzionym w samochodzie kierowcą był pchany po torowisku przez pociąg kilkadziesiąt metrów. Aby wydobyć rannego z auta niezbędna był interwencja strażaków ze specjalistycznym sprzętem.

Przez prawie 3 godziny na miejscu pracowali policjanci z drogówki i wydziału prewencji oraz technik kryminalistyki, którzy udzielili pierwszej pomocy rannemu mężczyźnie, zabezpieczali wszelkie ślady oraz miejsce zdarzenia, ustalali świadków i okoliczności, w których doszło do wypadku oraz organizowali objazdy.
Zarówno ruch kołowy jak i kolejowy był w tym miejscu wstrzymany do godziny 13-stej.

info : podkom. Robert Szumiata Oficer Prasowy KPP w LegionowieBądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Groźny wypadek na przejeździe kolejowym"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *