ReklamaLegionowskiNa sygnaleWiadomości

Groził siostrze, że podpali jej mieszkanie. 36-latek już w areszcie

Reklama

Policjanci z Legionowa zatrzymali 36-letniego mężczyznę, który podejrzany jest o kierowanie gróźb karalnych wobec własnej siostry. Mężczyzna wszczynał awantury, podczas których był agresywny. Groził także siostrze, że podpali jej mieszkanie. 36-latek niedawno wyszedł z więzienia, za popełnione przestępstwo odpowie więc w warunkach recydywy.

Reklama

Jak czytamy w komunikacie wydanym przez Komendę Powiatową Policji w Legionowie, na początku lipca do komendy zgłosiła się pokrzywdzona, która poinformowała funkcjonariuszy o gehennie jaką przeżywa we własnym domu. Jej 36-letni brat, który niedawno wyszedł z zakładu karnego notorycznie wszczyna awantury, podczas których jest wulgarny. Grozi także spaleniem mieszkania. Kobieta poinformowała policjantów, że kazała się bratu wyprowadzić, ale on nie miał zamiaru dostosować się do jej prośby i zamiast spakować walizki zniszczył drzwi wejściowe do wspólnie zajmowanego lokalu. Kiedy kobieta zgłosiła fakt znęcania się na policję, mężczyzna uciekł.

– Sprawa toczyła się dwutorowo, dochodzeniowcy gromadzili materiał dowodowy, a kryminalni poszukiwali 36-latka. Po trzech dniach od zgłoszenia mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Mieszkaniec powiatu legionowskiego usłyszał zarzut znęcania się nad osobą najbliższą i zniszczenia mienia. Policjanci wspólnie z prokuratorem wystąpili z wnioskiem do sądu o zastosowanie wobec 36-latka środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do wniosku i zdecydował, że mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie – informuje rzecznik prasowa legionowskich policjantów podkom. Justyna Stopińska.

Ponieważ 36-latek niedawno wyszedł z więzienia, za popełnione przestępstwo odpowie w warunkach recydywy.

/red./

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close