ReklamaLegionowskiWiadomości

Groty już na wyposażeniu zegrzyńskich żołnierzy (galeria)

Reklama

Żołnierze Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki, stacjonujący w miejscowości Zegrze (gmina Serock), mają już do dyspozycji nowoczesny karabinek Grot. W czwartek (14.11) na strzelnicy w Kątach Węgierskich mundurowi sprawdzali jego możliwości. Nie był to jednak pierwszy kontakt „Łącznościowców” z tą bronią. Wcześniej wyznaczeni instruktorzy uczestniczyli w szkoleniach w fabryce broni, a żołnierze batalionu brali udział w szkoleniach, treningach i egzaminie z budowy oraz z zasad bezpiecznej eksploatacji karabinka.

Reklama

– Karabinek Grot to nowoczesna broń odpowiadająca na podstawowe potrzeby skuteczności działań współczesnego żołnierza na polu walki. Jego zalety to to z pewnością precyzja oraz duże możliwości modyfikacji. Wyposażenie batalionu zabezpieczenia w ten nowy karabinek z pewnością przyczyni się do zwiększenia efektywności wykonywanych strzelań – podkreślił dowódca batalionu zabezpieczenia CSŁiI ppłk Sławomir Sosnowski.

– Z punktu widzenia użytkownika jest to broń łatwa w obsłudze, przemyślana i ergonomiczna. Jak wszystko co nowe, wymaga czasu na wdrożenie. Co zasługuje na dużą pochwałę to miękki i płynnie „pracujący” spust. Dzięki zastosowaniu przeziernika naprowadzanie na cel jest proste. Warto dodać także to, że niski odrzut pozytywnie wpływa na komfort strzelającego – dodał żołnierz kompanii radiowej st. szer. Tomasz Chmielewski, który wykonywał w tym dniu te strzelania.

Karabinki Groty aktualnie przydzielone są żołnierzom batalionu zabezpieczenia, a od 2020 roku będą mogli z nich korzystać także żołnierze odbywający w Centrum szkolenie kursowe.

/red., kpt. Krzysztof Baran-CSŁiI/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close