Reklama

Artykuł SponsorowanyDobrze Wiedzieć!

Gotowane jedzenie dla psa – remedium na alergie

Reklama

Trudności w diecie psa związane z alergiami i nietolerancjami pokarmowymi zdarzają się dość często. Wiele osób w związku z tą sytuacją decyduje się gotować psu domowe jedzenie. Inne poszukują specjalistycznych karm, które wyeliminują towarzyszące ich pupilowi dolegliwości. Jest jeszcze trzecia droga – dania dla psów, które łączą wartości odżywcze samodzielnie przygotowywanych kompozycji i wygodę gotowej żywności. Co warto wiedzieć o takim jedzeniu? W jakich sytuacjach sprawdzi się szczególnie?

Reklama

1. Niepokojące objawy u psa
2. Dieta eliminacyjna a gotowane jedzenie dla psa
3. Karmienie psa a wrażliwy przewód pokarmowy

Niezależnie od tego, czy twój wybór padnie na gotowane jedzenie dla psa, mokrą czy suchą karmę, pamiętaj, że kluczowe dla żywieniowego sukcesu jest ustalenie przyczyn. Warto skorzystać z pomocy lekarza weterynarii, który ustali specyfikę niepokojących objawów, zaleci, co powinien jeść pies, jak dla niego gotować lub jaką gotową karmę wybrać.

Niepokojące objawy u psa

Wybierając jedzenie dla psa, należy pamiętać, że w żywieniu zwierząt istotne jest dopasowanie pokarmu do potrzeb czworonoga. Ta zasada działa także w przypadku psów z nietolerancjami pokarmowymi. Jakie objawy powinny być niepokojące? Pierwsze sygnały alarmowe to:

  • świąd skóry objawiający się ciągłym drapaniem,
  • zmiany skórne – zaczerwienienia, łupież,
  • wypadanie sierści – ogólne lub miejscowe.

To podstawowe objawy alergiczne, oznaczające, że w diecie psów trzeba coś zmienić, na przykład zaopatrując się w specjalistyczne pożywienie (np. sucha karma weterynaryjna) lub zastępując dotychczasowy pokarm dla psa domowym jedzeniem. Wygodną alternatywę stanowi także kupne jedzenie gotowane – naturalne jedzenie dla psa, które przygotowywane jest zawsze na świeżo, a następnie pakowane próżniowo. Łączy ono zalety tego, co daje gotowanie psu i jakość specjalistycznych karm, dostarczając niezbędnych składników odżywczych.

Inną grupę groźnych objawów stanowią nietolerancje pokarmowe, które skutkują biegunkami i wymiotami. Są one niebezpieczne dla zdrowia, a czasem mogą spowodować śmierć.

Dieta eliminacyjna a gotowane jedzenie dla psa

Jednym ze sposobów na poradzenie sobie z dolegliwościami u psa, jest stosowanie diety eliminacyjnej. Polega ona na wyłączeniu konkretnego składnika – może to być chociażby surowe mięso z kurczaka stanowiące częsty alergen – i zastąpieniu go innymi, pełnowartościowymi dodatkami. Taki efekt można osiągnąć, wybierając gotowane posiłki w postaci pełnoporcjowych karm gotowych.

Karmienie psa a wrażliwy przewód pokarmowy

W diecie czworonoga ważne jest także uwzględnienie specyfiki wrażliwego przewodu pokarmowego. Dolegliwość objawia się na różne sposoby: poprzez kłopoty z sierścią lub skórą, biegunkami albo problemy z oddychaniem. Wyjściem jest również eliminacja składnika powodującego takie podrażnienia.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AntySPAM *

Back to top button