Góra: Pożar w domu. Jedna osoba przewieziona do szpitala

Fot. arch. T.Kołodziński/PSP Legionowo

W niedzielny poranek (5.04) doszło do groźnego pożaru w jednym z domów w miejscowości Góra (gmina Wieliszew). W wyniku działania dymu właścicielka domu doznała zatrucia i została przewieziona do szpitala.

Kiedy strażacy dojechali na miejsce pożar, który w wybuchł w kotłowni został już przygaszony przez sąsiadów kobiety. Tylko dzięki ich szybkiemu działaniu płomienie nie rozprzestrzeniły się na dalszą część domu. Niestety w dalszym ciągu budynek był silnie zadymiony. Gryzący dym spowodował zatrucie mieszkającej w nim kobiety. Strażacy wyprowadzili ją z mieszkania. U sąsiadów oczekiwała ona na przybycie zespołu pogotowia ratunkowego z Nowego Dworu Mazowieckiego. Lekarze po przebadaniu kobiety zdecydowali o jej przewiezieniu do szpitala.

W międzyczasie strażacy oddymili budynek oraz sprawdzili, czy w pomieszczeniu kotłowni nie znajdują się jeszcze jakieś zarzewia ognia.

W wyniku pożaru w kotłowni został spalony dywan i szafka, zostały także okopcone ściany. Akcja ratownicza trwała godzinę. Brało w niej udział 6 zastępów straży pożarnej z JRG Legionowo, JRG Nowy Dwór Mazowiecki, OSP Kałuszyn i OSP Wieliszew.

/red/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Góra: Pożar w domu. Jedna osoba przewieziona do szpitala"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *