Góra: Podpalenie przyczyną pożaru pustostanu

Fot. arch. Legio24.pl

Najprawdopodobniej podpalenie było przyczyną poniedziałkowego (13.04) pożaru pustostanu, do którego doszło wieczorem w miejscowości Góra (gmina Wieliszew).  W akcji gaśniczej brało udział aż 10 zastępów strażaków z dwóch powiatów.

Zgłoszenie o pożarze dotarło do straży pożarnej o godz. 19:29. Na miejsce jako pierwszy udał się zastęp z Nowego Dworu Mazowieckiego. Kiedy strażacy dojechali do pożaru okazało się, że płomienie zajęły poddasze nieużywanego budynku. Ogień trawił znajdującą się w tym miejscu starą słomę.  Jako że poddasze było drewniane, pokryte eternitem ogień rozprzestrzeniał się bardzo szybko. W chwili przyjazdu służb zajmował blisko 50 m2 powierzchni. Strażacy wezwali na miejsce posiłki i niezwłocznie przystąpili do gaszenia. Główny prąd wody podano przez klatkę schodową.

Po dojechaniu kolejnych wozów gaśniczych, już z terenu powiatu legionowskiego akcję gaśniczą zintensyfikowano. Strażacy powybijali w poszyciu dachowym otwory, przez które dodatkowo wlewano wodę pod ciśnieniem. Ogień udało się ugasić po około 2 godzinach. Jak mówią strażacy obecni na miejscu zdarzenia, pożar udało się ugasić w zarodku, ponieważ straż pożarna została o nim szybko poinformowana. Tylko dzięki szybkiemu zgłoszeniu i reakcji na nie, ogień nie rozprzestrzenił się na inne części budynku.

W sumie w akcji gaśniczej brało udział 10 zastępów straży pożarnej: 2 z JRG Nowy Dwór Mazowiecki, 1 z JRG Legionowo, 3 z OSP Kałuszyn, 2 z OSP Krubin oraz po jednym z OSP Skrzeszew i OSP Janówek.

Strażacy ocenili, że do pożaru doszło w wyniku podpalenia. Niestety w ostatnim czasie ogień w tej okolicy pojawia się wyjątkowo często – w piątek (10.04) płonęła stara świniarnia – więcej tutaj.

/red/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Góra: Podpalenie przyczyną pożaru pustostanu"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *