Góra: Pożar w dawnej stadninie koni

Pożar w dawnej stadninie koni. Góra, gm. Wieliszew. Fot. KP PSP Legionowo

W sobotni wieczór (13.02) około godz. 23:40 straż pożarna została poinformowana o wielkim pożarze budynku gospodarczego mieszczącego się przy ul. Dworcowej w miejscowości Góra (gmina Wieliszew). Pomimo akcji gaśniczej prowadzonej przez strażaków z dwóch powiatów budynek służący niegdyś za stajnię dla koni spłonął doszczętnie.

Jako pierwsze na miejscu pojawiły się dwa zastępy straży pożarnej z Nowego Dworu Mazowieckiego. Zastały one płonący na całej powierzchni budynek drewniany pokryty blachą. Strażacy po odłączeniu dopływu energii elektrycznej natychmiast przystąpili do gaszenia za pomocą dwóch prądów wody. W międzyczasie wezwano posiłki – dodatkowe wozy gaśnicze już z terenu powiatu legionowskiego, a także policję oraz pogotowie energetyczne.

Po przyjeździe dodatkowych wozów gaśniczych oświetlono i dokładnie zabezpieczono teren akcji gaśniczej. Strażacy zaczęli także gasić płomienie za pomocą dwóch dodatkowych prądów wody, którą zresztą trzeba było dowozić na miejsce. Po opanowaniu płomieni rozpoczęto prace rozbiórkowe polegające na demontażu blaszanego dachu oraz powaleniu drewnianych ścian. Po rozbiórce całość jeszcze raz przelano wodą, aby mieć pewność, że nie pozostaną żadne zarzewia ognia. Niestety w wyniku działania żywiołu budynek spłonął całkowicie. Nikt na szczęście nie ucierpiał.

W akcji gaśniczej trwającej prawie 3,5 godz. uczestniczyło w sumie 10 zastępów straży pożarnej – dwa z Nowego Dworu Mazowieckiego oraz 8 z terenu powiatu legionowskiego.

/red/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Góra: Pożar w dawnej stadninie koni"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *