Reklama

Mazowsze - wiadomości z regionu

Gmina Zatory na Prezydenckich Dożynkach

Reklama

16 września br. w Spale odbyły się Dożynki Prezydenckie. W centrum Spały i na stadionie Centralnego Ośrodka Sportu odbywały się m.in. kiermasz tradycyjnej polskiej żywności, pokazy rękodzieła i rzemiosła artystycznego oraz występy zespołów ludowych. Było też Miasteczko Regionów, w którym poszczególne województwa prezentowały osiągnięcia i uroki zachęcające do odwiedzin.

Reklama
foto: UG Zatory

Województwo Mazowieckie reprezentowali m.in. przedstawiciele gminy Zatory, którzy zaznaczyli swoją obecność zarówno na stadionie COS jak i w centrum Spały, w alei wystawienniczej. W stadionowym miasteczku regionów, gdzie prezentowano regionalne produkty i kuchnie w zaaranżowanej izbie kurpiowskiej przebywały: p. Halina Witkowska, prezes Stowarzyszenia Puszcza Biała- Moja Mała Ojczyzna, p. Olga Dawidczyk i p. Emilia Kołodziejczyk. W centrum miasteczka, w wydzielonym, estetycznie przygotowanym stoisku, pokazywały sztukę kurpiowską p. Anna Drążewska i p. Urszula Śliwka.

Oba stoiska budziły duże zainteresowanie uczestników święta, którzy byli częstowani fafernuchami, ciastem drożdżowym i piwem chmielowo-miodowym oraz obdarowywani folderami promocyjnymi gminy Zatory.

/UG Zatory/

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close