Reklama

LegionowskiMazowsze - wiadomości z regionuWiadomości

Gmina z najwyższą frekwencją w wyborach prezydenckich może wygrać nawet 50 tys. zł

Reklama

Nagrodę w wysokości 50 tys. zł otrzyma gmina zrzeszona w Stowarzyszeniu „Metropolia Warszawa”, która w wyborach na urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej będzie mogła pochwalić się najwyższą frekwencją. Wygrana zależy więc od samych mieszkańców. Pieniądze na nagrodę pochodzić będą ze składek członkowskich. W powiecie legionowskim do Stowarzyszenia należą, poza Legionowem, także gminy Nieporęt i Wieliszew.

Reklama

Zasada konkursu jest prosta. Gmina, której mieszkańcy najliczniej wybiorą się do urn lub zagłosują korespondencyjnie otrzyma 50 tys. złotych. W przypadku, gdy wyborów nie uda się rozstrzygnąć w pierwszej turze, co jest bardzo prawdopodobne, wyliczana będzie średnia z dwóch dni głosowania.

– Chcielibyśmy, aby obywatele w namacalny sposób poczuli, że ich głos ma znaczenie. To właśnie suma tych pojedynczych głosów wskaże prezydenta na niełatwy czas, w którym przyjdzie się nam wszystkim mierzyć zarówno z dalszym ciągiem epidemii koronawirusa jak i z kryzysem gospodarczym – podkreśla skarbnik Stowarzyszenia, burmistrz Wołomina Elżbieta Radwan.

Do Stowarzyszenia „Metropolia Warszawa” należą 32 gminy. Z powiatu legionowskiego są to: Legionowo, Nieporęt i Wieliszew.

Pierwsza tura wyborów prezydenckich została zaplanowana na niedzielę (28.06).

/red./

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close