Reklama

Legio EduLegionowskiWiadomości

Gmina Nieporęt będzie mieć własne liceum ogólnokształcące

Reklama

Gmina Nieporęt będzie mieć pierwsze na swoim terenie liceum ogólnokształcące. Powstająca właśnie szkoła rozpocznie działalność 1 września. Na jej tymczasową siedzibę wybrano budynek Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Bitwy Warszawskiej 1920 r. w Stanisławowie Pierwszym.

Reklama

Zgodnie z planami Starostwa Powiatowego, 1 września w szkole rozpoczną naukę uczniowie dwóch klas pierwszych. Wstępnie zaplanowano jeden oddział klasy pierwszej dla absolwentów III klas gimnazjalnych i jeden oddział klasy pierwszej dla absolwentów VIII klas szkoły podstawowej.

Klasy o szczególnych profilach

W 3-letnim liceum (po gimnazjum) przewiduje się klasę o profilu europejsko-prawniczym z przedmiotami rozszerzonymi: historią, geografią i językiem angielskim, w tym Business English oraz przedmiotami dodatkowymi: elementami prawa i matematyką. Drugim językiem obowiązkowym w tej klasie będzie język niemiecki.

W 4-letnim liceum (po szkole podstawowej) przewiduje się klasę o profilu ekonomiczno-bankowym z przedmiotami rozszerzonymi: matematyką, geografią i językiem angielskim, w tym Business English oraz przedmiotem dodatkowym – nauką programowania. W tej klasie drugim językiem obowiązkowym będą języki hiszpański lub niemiecki do wyboru. Przewiduje się również, że uczniowie tej klasy zamiast plastyki lub muzyki będą mieli zajęcia z filozofii.

– Oczywiście plany te zostaną zweryfikowane poprzez możliwość zatrudnienia odpowiedniej kadry oraz liczbę uczniów, którzy w procesie rekrutacji zgłoszą swój akces do nowo utworzonego liceum – czytamy w komunikacie wydanym przez Urząd Gminy Nieporęt.

Rekrutacja ruszy niebawem

Rekrutacja do nowego liceum, tak jak do innych szkół średnich w całym powiecie (nie dotyczy szkół niepublicznych), będzie rekrutacją elektroniczną we wspólnej bazie szkół z Warszawą, Nowym Dworem Mazowieckim, Powiatem Legionowskim i najprawdopodobniej (tak było do tej pory) z Wołominem, Piasecznem i Pruszkowem. Rekrutacja formalnie (tak stanowi prawo oświatowe) będzie przeprowadzana przez LO im. Marii Konopnickiej w Legionowie. Pod koniec kwietnia kandydatom zostanie udostępniona aplikacja, w tym mobilna, na której będą mogli założyć swoje indywidualne konto oraz zapoznać się z ofertą placówki.

/red., UG Nieporęt/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close