Reklama
Artykuł Sponsorowany

Gdzie znaleźć informacje o numerze telefonu?

Reklama

Na świecie aktywnych jest obecnie mnóstwo kart SIM i numerów telefonów. Codziennie wykonywane są miliardy połączeń. Nic więc dziwnego, że ogromnej większości numerów nie mamy zapisanych w swojej książce adresowej., Stosunkowo często zdarza się więc, że próbuje się z nami skontaktować numer nieznany, który wyświetla się na naszym ekranie jako szereg cyfr. Wiele osób podchodzi do tego rodzaju połączeń ze sporą rezerwą i widzi w nich swego rodzaju zagrożenie. Duża część z nich stara się więc sprawdzić właściciela numeru w sieci.

Reklama

Kto może do nas dzwonić?

Nieznany numer na wyświetlaczu naszego telefonu to często powód do niepokoju – pamiętać należy jednak, że jest to jedynie identyfikator, którego nasze urządzenie nie potrafi powiązać z żadnym z kontaktów z naszej książki adresowej. Wielu osobom takie sytuacje kojarzą się dość negatywnie – sporo się bowiem słyszy o nieuczciwych sprzedawcach, oszustach czy naciągaczach. Ich ofiarami padają najczęściej osoby bardzo młode lub starsze, które są bardziej naiwne lub nie mają świadomości czyhających zagrożeń. Nieuczciwi ludzie potrafią być jednak bardzo sprytni i coraz częściej stosują zaawansowane socjotechniki i inne sztuczki, przez które nikt nie może czuć się w stu procentach bezpieczny. Nic więc dziwnego, że sporo osób zwyczajnie takie połączenia ignoruje. Może się jednak okazać, że są one całkowicie niegroźne – dzwonić może do nas przecież chociażby przedstawiciel banku, naszego operatora komórkowego lub innej firmy, z którą jesteśmy w jakikolwiek sposób związani. Dzwonić może także osoba, którą znamy – utraciła ona bowiem dostęp do swojego urządzenia na przykład w wyniku kradzieży. Czy da się to sprawdzić?

Czy da się sprawdzić właściciela numeru telefonu?

Pierwsze kroki w poszukiwaniu właściciela danego numeru telefonu kierujemy najczęściej do Internetu. Największa baza danych w historii daje sporą nadzieję na uzyskanie niezbędnej pomocy. Nic więc dziwnego, że wśród najczęściej wyszukiwanych fraz znajdują się „czyj to nr” oraz „kto dzwonił”. Odpowiedź może przynieść już wyszukiwarka, która wskazać nam potrafi firmy lub przedsiębiorstwa, z którymi powiązany jest wyszukiwany numer telefonu. W wielu przypadkach zostaniemy przekierowani na strony takie jak chociażby infonumer.pl, które są swego rodzaju bazami danych z numerami telefonu. Tworzone są one w oparciu o opinie i komentarze innych użytkowników i bardzo często pozwalają na ustalenie potencjalnej przydatności lub zagrożenia związanego z danym numerem telefonu. Pamiętać należy, że większość tego rodzaju serwisów działa za opłatą – przed skorzystaniem warto więc przeczytać dokładnie regulamin.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AntySPAM *

Back to top button